| anonim_4396 a întrebat:

Ce fond de ten se potriveste pentru un ten gras?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Si eu tot vichy folosesc-normaderm, e creat special pentru tenul cu probleme, da un aspect mat si natural tenului.eu am tenul uscat, sensibil.imi place mult, desi tenul meu e uscat si sensibil si nu prea mi-e recomandat! Tipului tau de ten i s-ar potrivi de minune!

6 răspunsuri:
| bubu_7778 a răspuns:

Incearca sa folosesti un fond de ten mat care sa contina si pudra.Nu stiu exact un exemplu dar gasesti mi se pare la Revlon.Eu una folosesc de la Maybelline-Affinitone si sunt super multumita de el si ca pret si ca acoperire si hidratare.Este pentru orice tip de ten insa daca tenul tau este foarte gras foloseste unul care sa contina si pudra.

| leluc a răspuns:

Eu folosesc Vichy

| J7anine a răspuns:

Eu in vichy am incredere

| bismark65 a răspuns:

Axion

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Eu folosec fon de ten SONYA, din gama Forever.
Sunt mai mult decât mulțumită de el, ascunde toate imperfecțiunile, nu încarcă, lasă pielea să respire, rezistă peste 16 ore fără retușuri, nu pătează hainele dacă ai atins cu fața.
Stă foarte cuminte pe față.
Este recomadat pentru toate tipurile de ten: uscat, gras, mixt sau sensibil.
Se comportă foarte bine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am folosit normaderm de la vichy si nu m-a incantat si am dat si o groaza de bani pe el.pe urma am avut maybeline-dream matt mouse dar si asta e slab...nici nu stiu ce sa mai incerc...ma gandeam la max-factor sau l'oreal