| Dream5096 a întrebat:

Cum imi pot da seama ce fond de ten mi se potriveste?

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Pui putin pe mana si intanzi...si care se potriveste cu nuanta pielii tale este cel potrivit pentru tine.

| July739 a răspuns:

Eh, aici e munca grea...ar trebui sa le incerci pe toate ca nu ai ce face din pacate. Sau poti sa ceri unul mai deschis sau inchis, dar daca vrei sa fii sigura de ce cumperi incearca-le pe toate care crezi ca iti sunt potrivitebig grin. Fundaapuppy dog eyes?

| CristinaDelia99 a răspuns:

Pai le incerci si care iti pare mai frumos ala ti se potriveste! Daca esti deschisa la culoare poti folosi unul mai deschis! Si daca esti mai bronzata unul nu inchis tare dar potrivit care sa te avantajeze! Funda? puppy dog eyes

| membrunounou a răspuns:

Le incerci si care e cel mai apropiat de tenul tau acela ti se potriveste. Pana nu incerci nu iti vei da seama.winking

| Chanel22 a răspuns:

Inainte de a te decide asupra culorii fondului de ten trebuie sa iti alegi unul potrivit tenului tau, adica daca e gras, uscat sau normal, cu probleme sau fara. In functie de acestea trebuie sa alegi unul cu grad mai mic sau mai mare de acoperire, iar formula mai usoara (ten gras) sau tip balsam (ten uscat). Si cel mai bine este sa cumperi unul de la farmacie unde ii poti explica farmacistei felul tenului tau iar ea te poate ajuta.
O zi buna :*