| andra_2717 a întrebat:

Ce fond de ten si pudra recomandati pentru ten acneic si gras? cat costa?

7 răspunsuri:
| GabrielaSandica a răspuns:

Un fond de ten pe baza de ulei. Iti recomand unele ieftine si bune de la Avon. Cel cu consistenta usoara sau daca nu, unul putin mai scump cel calmant. Pudra ti-as recomanda sa folosesti oricare de la Avon,eu sunt foarte multumite de ele. Sau daca nu pudra, perle bronzante ca vine o reducere la ele laughing.
Daca esti din Bucuresti si vrei o sedinta de machiaj gratuita, contacteaza-ma. Testezi toate produsele noastre.

| GabrielaSandica a răspuns:

Pentru tenul gras nu folosi creme hidratante, ca faci o "explozie" de cosuri si puncte negre.

| lightblueC a răspuns:

Revlon Colorstay pentru fond de ten(costa cam 60 de lei, dar este tot ce-ti poti dori de la un fond de ten. rezista o zi intreaga, fara urme de sebum, acopera foarte bine cosurile si punctele negre) iar pentru pudra, Stay Matte de la Rimmel London(20 lei) happy

| Bijou a răspuns:

Iti recomand o pudra minerala, naturala, cu aloe vera http://forever-aloe-vera.eu/produs/673

| EpticDx a răspuns:

Dupa parerea mea nu folosi fond de ten...mai bine hidrateaza-te cu o cremahappy

| mirela_1694 a răspuns:

Si eu sunt in cautare de un "fond de ten MINUNE" insa iti recomand fondul de ten persistent de la avon este bun. chiar persista 12 ore si are o acoperira cat de cat. aacum astept comanda cu fondul de ten calmant tot de la AVON vreau sa vad cum este si cat de bine acopera si vin cu informatii. :X

| blue00eyes a răspuns:

Stay matt sau de la avon un fond de ten calmant