| Vasic_Helena_1997 a întrebat:

Ce haine pot sa port la scoala? :*

4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Ca tot a venit caldura iar vara bate (teoretic) la usa, caci ploile inca sunt pe la noi, poti sa porti niste bascheti in stilul celor de la All Star, sandale, balerini, adidasi normali. Poarta tricouri, cum a zis si Lulluu, nu foarte decoltate, colorate, care sa se asorteze cu tenesii, hanorace, un maieu frumos si o jacheta pe deasupra cu maneca 3 sferturi, sau de ce nu, un sacou la care sa-i indoi manecile (gasesti in Stradivarius niste sacouri frumoase la 150Lei, eu de acolo am 2, culori multe si interesante, materiale bune, si pretul accesibil zic). Despre pantaloni, gasesti tot in Stradivarius la 90Lei niste pantaloni foarte subtiri si lejeri pentru vara, care ii poti purta la scoala (se gasesc in toate marimile, si in culori diverse -rosu,albastru,verde,maro,alb, negru, corai, galben), dar si niste jeansi bleu deschis; incearca niste jeansi cu talie inalta si tip skinny, si cu o camasa inflorata bagata in ei, o pereche de balerini asortati si o geanta de umar/poseta mai mica si o mapa in care sa iti tii caietele. Cam asta ar fi, sper ca ti-am fost de folos cat de cat, pupici!

| AtateaConditii a răspuns:

Decente,blugi,tricou(nu foarte decoltat), adidasi eu mereu cu adidasilaughingnu-mi plac pantofii.

| alynutza6820 a răspuns:

Hainele pe care le ai. De preferat blugi [nu taiati] si o camaşă sau uniformă!

| Edana a răspuns:

Depinde în ce clasă eşti. La şcoală se poartă ţinute decente.
Te îmbraci cu ce ai. Dacă îmi amintesc bine, în clasa a 8-a sau a 7-a purtam jeanşi (albaştrii, roşii etc.) şi o bluza/tricou.