| AnaMaria1939399292 a întrebat:

Ce haine recomandați pentru soldurile pătrățoase și umerii lati? Dacă port haine mulate ma jignesc oamenii pe strada și am pățit lucrurile astea de multe ori sa fiu jignita de cine trecea și sa aud "strâmba" "pătrată" deși am văzut multe fete cu rochii mulate și sunt rotunde.

Ajutor!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Moda actuala curvy e doar o revenire la trendurile din anii 80-90, ca si hainele de altfel.Totul este ciclic in materie de standarde de frumusete, moda si altele.Nici standardele impuse in ultima decada de vedetele de plastic (Kardashians etc) nu ajuta absolut deloc.

Ar trebui sa porti haine pentru tine, nu pentru altii. Daca chiar vrei sa ascunzi soldurile poti incerca rochii si bluze care se strang in talie, ca apoi sa vina mai voluminos in partea de jos.Dar repet, daca nu te simti bine in astfel de tinute, nu ar trebui sa iti pese de niste straini nesimtiti, care ofera remarci nesolicitate, si pe care probabil nu ii vei mai intalni vreodata.