| Mishulet a întrebat:

Ce-i crinolina la o rochie de mireasa?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Crinolina este acea jupa de sub rochia de mireasa, cu arcuri.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O jupa tepoasa cu cercuri care iti tine rochia. Uite o poza aici:
http://www.fromukraine.com/images/crin_2.jpg

| borsec a răspuns:

Este o jupa cu cercuri care se poarta pe sub rochia de mireasa

| ioana_5498 a răspuns:

Eloisa6 are dreptate este o jupa, care are rol de sustinere a rochiei de mireasa, la rochiile acele de tip printesa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca e dardeluta sau daca nu ma insel esunt niste floricele mici cu niste bilute stralucitoare, impodobite frumos. mie una imi place sa am crinolina. daca e uitate in dictionar (dex) sau intreaba la croitorie.

| jose a răspuns:

Este ca o fusta cu trei cercuri fine de sarma care sustin rochia infoiata

| jose a răspuns:

Este ca o fusta cu trei cercuri fine de sarma care sustin rochia infoiata