| Chrissy92 a întrebat:

Ce rochie de mireasa ma sfatuiti sa imi aleg?

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Una care sa-ti vina bine, nu neaparat tendintele. degeaba iei nu stiu ce tendinta si arati hidos in rochia aia, oricum, genul clasic e mereu "la moda" si nu poti da gres - clasic adica gen din alea vechi. Important e sa-ti vina bina, sa arati bine in ea si sa te simti bine imbracata in ea o noapte-ntreaga, sa nu te chinui sa fie noaptea de calvar decat noaptea vietii tale happy felicitari, casa de piatra si petrecere frumoasa si reusita!

| Chrissy92 explică (pentru mixxjim):

Multumesc frumos

| GatitulMiresei a răspuns:

Depinde.
Croiala depinde de conformatia corpului tau - e bine sa alegi o croiala ce te avantajeaza.
Materialul deinde de anotimpul in care faci nunta: pentru vara o rochie vaporoasa, drapaje, pentru iarna materiale mai grele: tafta, brocard sau catifea, accesorii calduroase: capa de blana, manusi etc.

| UnicornHunter a răspuns:

Nici macar nu situ cum arati sau ce iti place..de ce nu vorbesti cu pretenii si familia mai bine?

| Chrissy92 explică (pentru UnicornHunter):

Eu ma referam asa ce modele crezi, ce este in tendinte etc