| Iubareatzãã a întrebat:

Ce imi recomandati pentru matreata? Nu o Mai suporttt!
multumesc anticipat!:* funda

12 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Sampon cear! foloseste-l ca este foarte bun. asa foloseste si sora mea si dupa 2-3 spalari se vede o diferenta considerabila. apoi in putin timp vei scapa de tot:*

| mona a răspuns:

Incearca pantene 2in1 - antimatreata

| Instinkt a răspuns:

E foarte simpluhappy spala-te cu otet o data sau de doua ori iar matreata va disparea

| Bratzz a răspuns:

Eu nu am probleme, insa am o prietena care avea probleme si a folosit clear, iar matreata i-a trecut. Mie imi cade parul si folosesc sampon de la gerovital plant. Este foarte foarte bun. Acum nu mai am deloc probleme. Gerovital produc si sampoane antimatreata - deci ti-l recomand si pe asta happy. plus ca sunt ieftine, adica pe samponul meu am dat 10 lei, deci cam toate ar trebui sa coste la fel. happy

| DeyCj a răspuns:

Un șam[ppon antimătreață cum trebuie.Recomand Schauma.cel puțin la mine a avut efect aproape instant.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat un pelling antimatreata.
Trebuie sa cumperi sare /sare de mare grunjoasa, apoi iti masezi pielea capului, 3 minute continuu, apoi te clatesti cu apa rece, apoi cu apa calda.
Nu o sa mai ai matreata, si nici nu o sa mai ai parul gras, si nu o sa ai tendinta de a te mai scarpina.
Da rezultate destul de bune!

| Almássy a răspuns:

Head and shoulders (sampon impotriva matretii)
am auzit ca daca te dai cu galbenus de ou a merge
otetul e bun (dar miroase)
nu merge la culcare cu parul ud
cand te speli maseaza scalpul
si asta poate te mai inspiri:http://www.eva.ro/......33827.html
Numai Bine!

| kx123 a răspuns:

Asa eram si eu insa mie mi-a trecut cu samponul Head & Shoulders mentol.

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Ducray squanorm i bun dar i mai scump un pic

| AlexAtanasiu a răspuns:

Sampon head and shoulders recomandat Apple fresh miroase mai frumos
te dai de doua ori

| adydan a răspuns:

Sampon contra matretii, apoi dupa fiecare spalare pe cap sa te clatesti cu otet sa degreseze scalpul eu asa am scapat...succes.