| Denisa a întrebat:

Ce imi recomandati sa fac pentru a slabi la picioare pentru ca am grasime pe ele, sus la pulpa. Va multumesc:X

Răspuns Câştigător
| madalinaaa89 a răspuns:

Cele mai bune sunt scarile. Urcale si coboarale pana cand incepi sa transpiri sau simti ca nu te mai poti tine pe picioare.Atunci inseamna ca ai dat jos niste calorii.
Mai poti incerca sa te plimbi foarte mult cu rolele, dar fara ''pauze de cafea'''. Eu asa mi-am ''conturat'' picioarele.
De asemenea, poti incerca bicicleta medicinala, sau, clasica bicicleta cu doua rotilaughing))
fundita?big grin

7 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Trebuie sa faci ce zice toata lumea: SPORT!

| Denisa explică:

Binelaughing Stiu ca sporthappy M-am referit la, ce exercitii sa fac? care sunt mai eficiente pentru picioare?

| ForbiddenLove a răspuns:

Bineinteles ca sport si o alimentatie cat de cat sanatoasa.Incearca inotul, mersul pe bicicleta, joggingul, urcatul scarilor, sariturile cu coarda...

| mermadia a răspuns:

Stai pe-o parte cu trupul, culcata, si ridici piciorul drept paaaaana sus, cat poti de mult(sprijinindu-te pe coate), apoi treci la cellalt picior.mergi pe jos fff mult, ajuta(eu sunt slaba la picioare pentru ca merg mult pe jos, pana la scoala si inapoi, e distanta lunga). iar pentru finete, piele fina, fa-ti un peeling cu zatz de cafea, face minuni.winking

| papushik_2619 a răspuns:

Bicicleta si jogging

| vivalavida a răspuns:

Sport

| bibydraguta a răspuns:

Bicicleta medicinala este foarte buna iti intareste si mulsculatura picioarelor si ti se mai duce din grasime eu am incercat si acum sunt foarte multumite. sper ca ti-am fost de folos