| mishalovesyou a întrebat:

Ce inaltime ar trebui sa ai la 13 >ani?:d<
funda:*

Răspuns Câştigător
| 0SomeOne0 a răspuns:

Buna! Inaltimea poate varia deoarece toti ne dezvoltam diferit.Inaltimea medie la aceasta varsta este de la 1, 58 m la 1, 69 m(aproximativ).De exemplu: eu am 14 ani si 1, 70 m, aceeasi inaltime o aveam si la 13 ani.In concluzie, daca esti putin mai scunda sau mai inalta nu esti anormala, doar daca diferentele sunt foarte mari.
Sper ca te-am ajutat!

10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Media ar fi undeva între 150 - 160 cm, însă depinde foarte mult de înălțimea părinților. Unii copii au aproape 170 cm la această vârstă, datorită faptului că părinții lor sunt foarte înalți.
Baftă!

| Madalina123 a răspuns:

De la 1.60 in sus. Funda?puppy dog eyes

| PufarinaUcigasa a răspuns:

La 13 ani ar trebui sa ai zic eu cam 1, 56 poate chiar mai inalta dar depinde si ce greutate ai happy si cum te dezvolti, depinde si de hormonii secretati de hipofiza.

pup :*

| Zuzzi a răspuns:

Pai nu trebuie o inaltime anume.cam de la 1.60 pana la 1.73

| KrissaZuzix a răspuns:

De la 1, 55 in sus

| dulcica97 a răspuns:

1.56

| Denisa183 a răspuns:

Eu una am 1.62

| Dănuţaa a răspuns:

Peste 1.66 e ok tongue

| costynel22 a răspuns:

Trebuie sa ai 1.98

| 123messy321 a răspuns:

Eu am 13 ani si am 1, 76 e bine?