| Ionutmarian6868 a întrebat:

Ce inaltime ar trebui sa ai la 13 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca parintii tai au in jut de 1.50, probabil ca ar trebui sa ai cam 1.20m
Daca parintii tai au peste 1.70, atunci tu ai putea sa ai 1.50m.
Totul depinde de statura parintilor tai si de ritmul tau de dezvoltare si crestere.

| Sn4k3 a răspuns:

1.60 cica e media, dar poti sa ai si mai putin sau mai mult.

| Ionutmarian6868 explică (pentru Sn4k3):

Am 1.67

| Sn4k3 a răspuns (pentru Ionutmarian6868):

E bine, daca vrei sa te mai inalti, fa sport (inot e recomandat).

| JackR a răspuns:

Tata avea 1.90, mama cam 1.72-1.75. La 13 ani, aveam deja 1.80. La 15 ani eram mai inalt decat tata. M-am oprit pe la 18 ani si 2.03. Dar am fost cuminte si am baut tot lapticul!
Acum, cum ti-o fi norocul, ca lapte ca ala de pe vremea mea nu se mai gaseste! happy

| Sketch2 a răspuns:

Depinde. Cunosc persoane de 14 ani care au 1.45, si persoane de 13 ani cu 1.75.

| Ionut524 a răspuns:

Teoretic cam 1, 60, dar nu e obligatoriu, poți să fii mai scund sau mai înalt.

| Shanga a răspuns:

Nu e o intrebare tocmai buna, nu poti spune ca trebuie sa ai o anumita inaltime in functie de varsta, oamenii nu sunt la fel

| rallu1222 a răspuns:

Pai...acuma depinde de om... poți sa ai 1.35, da poți sa ai și 1.65

| Lasămăfhăcunumelemăti a răspuns:

Cam între 158-169 iar greutate 38-44 kg

| Hoater_Dany_1990 a răspuns:

1.55-1.70 (depinde de multe chesti, daca ai parinti scunzi este greu sa fi foarte inalt). Funda pls