| Elizu a întrebat:

Ce inseamna R-ul incercuit de langa marca\sigla unui articol vestimentar? Inseamna ca produsul respectiv este original sau fake?

Răspuns Câştigător
| Pyo a răspuns:

Salut,

Nu neaparat, inseamna ca marca respectiva este marca inregistrata, dar poate sa fie fake si sa aiba acel R

O zi buna

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca marca este inregistrata. nu are legatura directa cu produsul ci cu numele brandului

| BlueViP a răspuns:

R inseamna marca inregistrata.

| Kennedy97 a răspuns:

® =pentru a indica ca o marca este inregistrata in acea tara.

| thegeaba a răspuns:

Inseamna marca inregistrata (trade mark)

| Alinamark a răspuns:

Trebuie sa fii atent de unde cumperi acel produs, R-ul se mai poate falsifica, asigurate ca site-ul de unde vrei sa cumperi produsul este site-ul producatorului.

| lexalexa999 a răspuns:

R-ul acela inseamna marca inregistrata dar asta nu garanteaza originalitatea produsului respectiv.