| Grethel13 a întrebat:

Dacă am cumpărat un trening Adidas, cum îmi dau seama că nu e fake?
Are un R(încercuit)-adică marcă verificată, iar pe etichetă scrie "fabricat în Vietnam". Sigur e original?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca-i fake, odata ce-i fabricata in Vietnam!
Firma Adidas Group este nemteasca, nu vietnameza!
Marca originala se fabrica in Germania, nu Vietnam, nu China, India ori Tailanda.

| Grethel13 explică (pentru Violleta2022):

Am mai văzut întrebări de genul, iar în răspunsuri unii spun că țara unde se facrică este Vietnam sau Indonezia.
Mulțumesc oricum!

| Grethel13 explică (pentru Violleta2022):

Germania, acolo e sediul firmei Adidas.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Verifica unde este fabricat sa nu fie made in China.

| AnastasiaK a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Si daca ar fi made in China care ar fi problema? laughing Produsele adidas se fabrica inclusiv in China, Vietnam, Japonia, etc. Imi place cum unii chiar au impresia ca marile firme produc tot ceea ce e raspandit pe CONTINENTE intregi intr-un singur locusor.

Apropo: Adidas e firma germana, nu americana (stiu ca nu ai zis tu asta, dar poate reusesc sa o lamuresc pe aiurita de mai sus fara sa scriu un raspuns separat).

| Grethel13 explică (pentru AnastasiaK):

Nu-i mai scriu nimic?