| solongsoho a întrebat:

Ce înseamnă S, M, L, folosite pentru mărimea hainelor? Mă gândesc că M e medium şi L large. Întrebarea e de fapt dacă S e slim sau small.

Răspuns Câştigător
| Heidii a răspuns:

Da, XS e cea mai mica marime-extra small-extra mic
S-small-mic
M-medium-mediu
L-large-mare
XL-extra large-extra mare
XXL-extra extra large-extra extra mare
Te pup! :*

5 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

S=Small, M=Medium, L=Large.
Doar că, fii atent/ă, în cazul în care îţi procuri haine de pe net, că aceste litere deseori diferă. De exemplu eu am blugi XXS şi blugi S care sunt exact la fel de mari. La fel şi la tricouri, uneori S-ul îmi este scurt, alteori M-ul îmi este larg.
Cel mai bine e, dacă moderatorii site-ului sunt oameni ok, care răspund, să îi rogi să-ţi măsoare (eu aşa fac, de ex pe u-man tipele răspund). Că până la urmă sunt banii tăi.

| Larisa a răspuns:

S=small adica mic,Meste medium, si l este large xs=extra small, xl este extra large si tot asa

| Biutzuca a răspuns:

laughing sigur ii small

| SunshineBby a răspuns:

Small

| AndriiAndreeea6 a răspuns:

S-> cea mai mica marime, pe langa XS care e si mai mica decat S