| CMorfine a întrebat:

Ce lungime ar trebui sa aiba tija pierce-ului din limba atunci cand iti pui? Stiu ca limba se umfla si exista riscuri.

5 răspunsuri:
| jolie a răspuns:

Cand ti-l faci tija e mai lunga de vreo 2 cm jumate oricum cei de la salon care til pun stiu ei nu trebuie sa-ti fac griji tu trebuie doar sa-l ingrijesti sa nu se infecteze...:*

mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca mai trebuie sa reflectezi asupra acestei decizii, daca vei trece la realizarea ei, sa fii convinsa ca nu vei fi prea incantata de rezultat.
O perioada de timp, pana se vindeca rana (si rana se va vindeca destul de greu, tinand seama ca este un mediu umed) vei fi deranjata de fiecare data cand mananci, te saruti sau chiar cand stai, deoarece fiind un corp strain in gura, vei saliva mai mult si exista si posibilitatea sa te infectezi.
Cred ca este bine sa gasesti o alta modalitate de a te face remarcata decat acest supliciu la care te vei supune singura si de care te vei plictisi destul de usor.
Un gand buna si multa sanatate si desigur vacanta placuta.

mariana
| mariana a răspuns:

"Nu cred ca vrei sa-ti pui in limba asa ceva, acel cercel, intodeauna te va impiedeca la mancat, vei saliva foarte mult pentru ca, este un corp strain in gura si la inceput te va durea tare, vindecarea facandu-se incet, pe considerentul ca, se afla intr-un loc umed si in care exista foarte multe bacterii.
> Nu inteleg dorinta cuiva de a se maltrata, pe langa faptul ca, este dizgratios, mai poti sa te si infectezi cu hepatita virala C, D, ori cu o alta boala, saloanele de tatuaje nefiind intodeauna la fel de sterile ca salile de operatii din spitale.
> Incearca sa-ti manifesti altfel personalitatea, in momentul de fata, cand organismul tau este tanar si doreste remarcarea ca individ, asa zis independent. Eu cred ca, sunt modalitati mai bune de a te pune in valoare, de a fi remarcat si respectat de cei din jurul tau.
> Opinia mea este sa renunti la aceasta idee si sa lasi timpul sa treaca pentru a-ti da seama ca, eu am avut dreptate.
> Un gand bun si multa sanatate".
>

mariana
| mariana a răspuns:

Am avut ceva dificultati cu publicarea primului raspuns, pe care l-am facut si care a fost postat doar la 30 august, vezi si tu care iti este mai bun pentru a te orienta.
Chiar daca te superi pe mine, eu am vrut doar binele tau.
Multa sanatate si vacanta placuta in continuare.

| elllutza a răspuns:

Cu vreo 3 cm sa fie mai mare, nu o sa te deranjeze la mancat decat in primele zile, dupa aceea nu o sa mai ai probleme