| mee_4833 a întrebat:

Ce machiaj imi recomandati daca am ochi albastrii?batting eyelashes Unul cat de cat natural...

4 răspunsuri:
| AngelOnEarth a răspuns:

Daca ai tenul fara imperfectiuni este de ajuns sa aplici o crema hidratanta, daca nu, se complica putin treaba. Trebuie sa aplici un concealer (baton corector), il lasi sa se usuce (mai ales daca este lichid), apoi aplici fond de ten. Daca spui ca ai ochii albastri te avantajeaza machiajul in nuante de maro. Pe pleoapa superioara poti incerca tonuri de brun-roscat sau oranj, iar pe arcada, sub sprancene, nuante discrete de bej, auriu, ivoar sau oranj; eyeliner sau kohl maro si un mascara maro sau negru. Maroul iti va scoate in evidenta culoarea ochilor si vei arata si foarte natural. La sfarsit nu uita sa aplici putina pudra pentru ca machiajul sa reziste mai mult. Daca mai nelamuriri legate de machiaj ma poti contacta pe privat.

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei melove struck! Pai un fond de ten, PUTIN rimel, si te poti da cu fard mov, verde sau roz.Multa Bafta!^^