| Malynaa a întrebat:

Ce machiaj imi recomandati pentru ochi albastrii?batting eyelashes Unul cat mai natural.

Răspuns Câştigător
| s3xy0girl20 a răspuns:

Dar daca vrei mai natural te-ai putea da cu o nuanta de maro cat mai apropiata de culoarea pielii si app daca vrei sa arate mai bine si sa tina mai mult pe durata zilei am citit intr-o revista ca inainte de aplicarea machiajuluisa te dai cu putin fond de ten pe pleoape sa il intinzi bine iar dupa 1-2 minute aplici machiajul. Sper ca te-am ajutat!:*

5 răspunsuri:
| s3xy0girl20 a răspuns:

Roz sau albstru nici prea inchis nici prea deschishappy...sau dc nu o nuanta de verde mai inchiswinking succes la aranjat:*

| AngelOnEarth a răspuns:

Daca ai ochii albastri trebuie sa folosesti nuante de maro. Pe pleoapa superioara poti incerca tonuri de brun-roscat sau oranj, iar pe arcada, sub sprancene, nuante discrete de bej, auriu, ivoar sau oranj; eyeliner sau kohl maro si un mascara maro sau negru. Maroul iti va scoate in evidenta culoarea ochilor si vei arata si foarte natural. M- ar ajuta mult daca as sti si alte detalii despre forma ochilor, dar, oricum, daca mai ai intrebari legate de machiaj ma poti contacta pe privat.winking

| anyia a răspuns:

Pai daca vrei ceva natural, nu te mai machialaughing
Oricum, cred ca o culoare inchisa iti va pune in evidenta culoarea.

| Elena_7356 a răspuns:

Mie imi place combinatia ditre albastru (mai ales daca e deschis)si negru love struck, e geniala, incearca un creion negru si un tus pe susbatting eyelashes:X