| Nickq a întrebat:

Ce marime poarta manechinele de plastic din magazine?
E ziua unei prietene vineri, si vreau sa ii iau o rochie, dar tot ce stie ea despre marimea ei e ca ii vine ce e pe manechine! big grin
Aveti vreo idee?

P. S:Ea sustine ca toate manechinele au aceeasi marime, nu sunt sigur cat de adevarat e...

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Si eu ma indoiesc ca e adevarat. Sunt manechine mai mari, altele mai mici. Dar in principiu ele sunt imbracate cu XS/S [XS e mai mica decat S]. Alegerea ideala ar fi un S. [ banuiesc ca micuta si slabuta daca ii vine asa ceva]. Si oricum, rochitele nu trebuie sa stea ca turnate, e ok si daca e un pic, un pic mai mare. Succes la ales!

| deutSa a răspuns:

S asa am eu aprox toate hainele.tot dupa manechin le iau

| alessia5158 a răspuns:

Daca ar fi avut spiritul de observatie mai ascutit, ar fi observat ca,majoritatea hainelor ce imbraca manechinele, sunt stranse cu ace la spate pentru a se mula pe manechin.
Iti sugerez sa-i cumperi o marime care aproximezi ca i s-ar potrivi --- te asiguri, intreband vanzatorul, daca produsul se poate schimba cu altul identic dar de alta marime in baza bonului fical( pe care-l vei pastra!)

| Adinkra a răspuns:

Am lucrat intr-un magazin de haine si la femei toate hainele cu care imbracam manechinele erau marimea S
ca sa fii sigura atunci cand cumperi ceva dintr-un magazin solicita bonul si daca nu se potriveste marimea poti reveni a doua zi si schimba haina cu o marime mai mare. insa sa ai grija sa nu ii indepartezi eticheta.