| Ioana65755 a întrebat:

Hey! Am 14 ani si sunt fata. M-am saturat, la incaltaminte port 43( nu prea cred ca inaltimea conteaza, dar poate cineva o sa ma intrebe, asa ca o scriu, am 1.78). Nu gasesc nicaieri, in orasul meu am fost la fiecare magazin ( am fost si la cele la care se fac incaltaminte speciala) si cea mai mare marime e 40, iar in unele magazine 41. Pe net nici nu mai zic, am caut multe site-uri si nu am gasit. Nu stiu ce sa mai fac, imi mai iau uneori de la baieti, dar se observa...plus ca daca trebuie sa merg la o nunta sau la un botez nu imi gasesc balerini sau iarna nu imi gasesc cizme. Mai poarta cineva marimea asta ( ma refer la fete, ca stiu ca multi baieti poarta marimea asta, ce noroc aveti, pentru voi exista marimi mari). Daca vreo fata mai poarta marimea asta si stie vreun site poate sa-mi zica va rog? Va multumesc anticipat happy

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonim a răspuns:

E destul de greu sa gasesti, insa incearca si la magazine din astea mari http://l.profitshare.ro/l/4048444

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Eu sunt norocoasa ca port 40 sau 41 dar am prietene care au exact problema ta. Din pacate marimi peste 41 si 42 se gasesc foarte greu, in sortiment mult redus, si sunt si scumpeee. La Deichmann http://www.deichmann.com/RO/ro/shop/welcome.html au 43 la unele modele, cele notate cu XXL. Bonprix https://www.bonprixro.eu/ au si ei unele modele la care au marimi mari, de asemenea au si haine pentru fete inalte. In rest iti recomand sa-ti masori exact piciorul si pentru chestii mai deosebite sa-ti cumperi din strainatate, ori de pe site-uri specializate pe marimi mari ori de pe siteuri din tarile din N Europei.

| Ana9339 a răspuns (pentru andreia67):

Iti raspund de pe contul unei prietene pentru ca nu merge sa-ti raspund de pe contul meu. De pe bonprix deja imi cumpar, mi-am cumparat vreo 3-4 perechi de acolo si imi vin foarte bine, dar in ultimul timp nu mai au asa de multe. Am vrut sa vad daca mai exista si alte site-uri. Multumesc