| AvonWbusiness a întrebat:

Ce masti de fata facute in casa stiti? dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| RoxAnana a răspuns:

Avocado cu iaurt si lamaie pentru ten gras

iaurt si felii de capsune pentru ten gras

tarate de grau iaurt si lamaie tot pentru acelasi tip de ten

banane si iaurt pentru ten uscat

miere si avocado pentru tem mixt si cam atat...

2 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Depinde ce tip de ten ai...Nu poti aplica o masca pentru ten gras, pe un ten de obicei uscat. Spune-mi ce tip de ten ai si iti voi da multe masti care sa le faci in casa

| Anonima_5812 a răspuns:

Masca de nutritie-miere amestecata cu suc de lamaie-se poate folosi zeama de la o lamaie si 3 linguri de miere se amesteca si se tine amestecul, intr-o sticluta in frigider.Se aplica 1 o data sau de doua ori pe sapt.Are un efect extraordinar asupra tenului, dandu-i luminozitate, hidratare si hranindu-l. 2)iaurt cu malai-pentru curatarea fetei(gomaj). Se maseaza usor, si se lasa sa actioneze 30 de minute.De asemeni, are un efect extraordinar prin curatarea fetei de celulele moarte iar iaurtul are efect calmant.

Foloseste cu incredere masca cu argila de la Aslavital, e buna si pentru ten cu probleme, dar si in general. O poti combina cu apa sau diferite sucuri de fructe-legume, in functie de scopul urmarit.

poti si sa folosesti pentru propriul ten cafea normala, sau zatul ramas de la cafea cu cateva picaturi de lamaie si o lingurita de ulei de masline. sper din tot sufletul ca am fost de ajutorbig grin