| anonim_4396 a întrebat:

Ce masti de fata naturale ati incercat si recomandati pentru tenul uscat de frig? (Cu miere, avocado, etc)

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este bine sa te ungi cu ceva care inchide porile si mentine tenul la frig. Poate fi chiar si unt natural de vaca.

Eschimosii, care traiesc in friguri mult mai puternice, se ung cu grasime de foca. E metoda traditionala, multi-milenara. Probabil stiu de ce...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu imi mai aplicam uleiuri ( ulei de migdale dulci, ulei de jojoba etc ), avocado doar pe paine. laughing
Folosesc o crema de la bioderma ( sensibio light ) si nu mai am probleme cu pielea lezata de frig, ti-o recomand.

| BeSmart17 a răspuns:

Eu am o crema de fata pentru ten uscat cu aloe vera si este fffffff buna