| lizzaa a întrebat:

Ce masti pentru par gras testate si naturale imi recomandati? Am parul foarte gras, se ingrasa foarte cam la 2 zile de la spalare. Am incercat cu mai multe sampoane chiar si cu unul recomandat de dermatolog de la farmacie dar degeaba. Cred ca este din cauza pubertatii pentru ca si tenul meu este gras.
Va rog niste retete de masti care sa pot face acasa dar nu incepeti cu ulei de masline, aloe sau avocado, va rog. Daca ati incercat, si mai bine.

Merci!

2 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Arunca o privire aici:http://www.divahair.ro/......_frumusete
Sunt folositoare nu numai pentru parul gras, ci si pentru parul deteriorat, uscat, pentru stralucire etc.
Succes:)

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Eu am incercat, cu miere si lamaie si chiar functioneaza.Se amesteca sucul de la o lamaie cu o lingura sau doua de miere.Se aplica masca pe parul uscat si curat si se tine 15-20 minute.