| kebab a întrebat:

Ce masti de fata stiti care sunt din putine ingrediente cum ar fi mierea, banana, piersici... A, si are ceva daca imi fac masca pentru fata de la 12, 13 ani? Este prea devreme? Eu vreau sa le fac mai mult pentru cosuri.

Răspuns Câştigător
| Jadis a răspuns:

Nu e nimic ca si eu imi fac happy Depinde ce tip de ten ai...nu prea exista masti pentru cosuri, doar cremehee hee. Ai tenul gras? Daca da asta e o cauza a aparitiei cosurilor. Stiu cateva masti usoare care le faci acasa fara mult deranj: Rosi sau castraveti pusi pe fata, lasati 20 min, dupa care clateste cu apa. 4 linguri de miere cu 4 linguri de lapte, tot 20 min, dupa care clateste. Lamaia este un alt ingredient minune pentru ten, mai ales rosia happy. Daca nu ai un ten hidratat si sa nu fie gras atunci vei scapa si de cosuri

6 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Nu are nimic, mai ales daca sunt naturiste. big grin

| hiphopbeatz a răspuns:

Foloseste 3 pastile de aspirina(acidul acetilsalicilic). pune 2-3 picaturi de apa, peste ele, sa se inmoaie/dizolve, apoi un pic de miere. Cu degetul vei zdrobi si mixa in acelasi timp cele 2 ingrediente. apoi iti pui pe fata, dar ca scrub, nu te ungi cu ea. apoi lasi 20 de minute, clatesti, aplici lotiune tonica apoi crema.masca asta e recomandata la o saptamana deoarece e destul de puternica(te cam zgarie. ca za zic asa)

e forte recomandata mai mult pentur puncte negre, dar e okey si pentru cosuri.

pace!

| Betty a răspuns:

Atata timp cat sunt naturale sunt chiar bine venitelove strucklove struck

| αŁз a răspuns:

Nu are nimic daca faci... daca vrei ceva bun incerca rosii sau castravetihappy [ Daca vrei ceva bun pentru cosuri incerca produse de la avon sunt Superlove struck adica la mine au mers. ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca asta: http://www.cs-gothic.ro/forum/post1874.html