| CenturyChild a întrebat:

Ce masti/produse/metode/trucuri stiti pentru parul uscat? In ultima vreme parul meu arata ....hmm sa zicem amarat laughing. E foarte rebel, sta cum vrea el, are volum dar nu se vede frumos pentru ca nu se aseaza frumos, fiecare fir sa cum vrea el. Din ce am vazut pe net presupun ca e uscat sad. De ingrasat nu se ingrasa repede (il spal cam 1 data pe saptamana sau la 6 zile) si dupa ce il spal sta destul de dubios (in principiu in a 3-4a zi arata mai decent un pic). Parul nu e nici drept dar nici ondulat e o combinatie, unori reuseste performanta de a sta jumate drept si jumate ondulat... De stralucit nu prea straluceste si arata neingrit cu toate ca varfurile nu sunt despicate dar au aspectul asta uneori. De cand a inceput vara nu l-am mai indreptat cu placa si nu l-am mai uscat nici cu foehn-ul si am luat si niste sampoane de hidratare de la gerovital (care au ajutat un pic dar tot nu e cum il vreau eu sau cum stiu eu ca era candva parul meu). Cu toate ca nici inainte nu l-am agresat foarte tare firul de par pare deteriorat sad. Ce as putea sa-i fac sa-l cumintesc, sa stea frumos si sa straluceasca? Am inteles ca mastile de par cu galbenus de ou ajuta (cineva mi-a mai spus ceva de otet), ati incercat? Cum se aplica si cam dupa cat timp se vad rezultatele?

2 răspunsuri:
| carmen13 a răspuns:

Inceara ceara pentru par aplicata imediat dupa baie, pe parul ud

| Paula_Semida_2002 a răspuns:

Eu pentru ami straluci parul imi iau balsam de la kalos, dupa ce ma spal cu sampon ma limpezesc si il aplic astept cateva minute si iar ma limpezesc. Si faza cu otetul e pentru matreata. Sau poti lua niste frunze de nuc verzi si le fierbi intro oala cu apa si te limpezesti cu ea. Si sa mergi sa iti cureti varfurile despicate. Eu am avut varfurile despicate si parul dupa spalare arata de parca aveam o matura in loc de par.