| Ana a întrebat:

Ce metoda recomandati pentru indepartarea parului dupa maini, care este cea mai eficienta, dc?

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Crema epilatoare este cel mai usor de folosit dar ceara este mult mai eficienta happy in orice caz nu folosi lama deoarece pe langa faptul ca parul va creste mai repede va fi inestetic si deranjant de aspru.
bafta happy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă culoarea este închisă cea mai bună metodă este epilarea cu lumină pulsativă (terapie laser) și asta după 18 ani; este o epilare definitivă.
Alte metode mai sunt ca epilarea cu ceară caldă sau rece (firul de păr crește mai rar și este mai fin) ori decolorarea (se găsește în comerț produs special pentru asta și costă între 20 și 30 ron).
Exclus lamă sau cremă de epilat (îngroașă firul de păr, devine aspru și este vizibil în 24-48 de ore).
Pa, pa.

| Marii a răspuns:

@lorelai poate nu sti ce inseamna par aspru, oriunde te epilezi cu lama creste parul mai aspru si mai des.
Tie iti recomand ceara, e cea mai buna metoda. Chiar daca doare putin cu timpul te vei obisnui si vei observa ca parul creste mai rar si mai putin. happy

| Lorelai a răspuns:

Eu recomnd epilatul cu epilatorul sau chiar cu bigul(nu e adevarat ca creste mai mare si mai aspru, iti zic din proprie experienta)!

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Epilarea cu ceara, pentru ca nu o sa fie aspra.

| Pinkyyy;x a răspuns:

Eu presupun ca epilarea cu ceara
cel mai sigur si mai igienic.
sa te duci la un salon.si
o sa iti creasca si frumos
dupatonguelove struck

| mirajevents a răspuns:

Epilarea cu ceara sau epilarea definitiva

| KeepCalm a răspuns:

Crema depilatoarehappy

| Atotstiutorul a răspuns:

Cu cel mai usor arzator cu combustibil gazos existent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilarea cu ceara sau aparatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aprinzi aragazul si pui mainele deasupra flacarii, asta e cea mai buna metoda!