| Lala356 a întrebat:

Ce metode naturale cunoasteti pentru albirea dintilor?dar pentru estomparea petelor lasate de cosuri?

Răspuns Câştigător
| Vriushka a răspuns:

Nustiu cit e de sanatos pentru dinti, dar 100 % ca sarea de lamiie ii face mult mai albi. O aplici pe periuta de dinti. Deja depinde cit esti de rezistenta la gustul asta.

7 răspunsuri:
| ir3al a răspuns:

BUNA
Pentru albirea dintilor:spala-te pe dinti cu sare si cu capsuni, periuta Oral B este foarte buna pentru dinti

Pentru petele lasate de cosuri:crede-ma nu am nici o ideea, cu acceasi problema ma confrunt si eu.BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pastele astea de dinti care promit ca albesc dintii nu isi fac efectul crezi ca o sa isi faca efectu o chestie naturala?
Eu o sa iti dau citatul ca atare al unui fotomodel, am pastrat citatul pentru ca si eu vreau sa imi iau acest produs, deci uite :
" Ceea ce am folosit eu acum 3 ani, în 2009 şi şi-a făcut efectul foarte bine sunt benzile de albire Crest Whitestrips, varianta Classic. "

Daca chiar vrei sa iti albesti dintii trebuie sa investesti in ei.

Cat despre pete poti folosi Ivatherm Akne Syt sau o crema antiimperfectiuni de la Gerovital. E vreo 20 lei crema de la Gerovital si are 50 de ml, cauta pe google " review crema antiimperfectiuni gerovital " ca sa vezi pareri despre ea.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute

| Furnicutza a răspuns:

Pentru albilea dintilor poti folosi bicarbinat de sodiu.Nu foarte des sa nu iti ia din smaltul dintilor.

| OupS a răspuns:

Pentru estomparea petelor lasate de cosuri poti folosi mastii naturale(de banane si putina zeama de lamaie) etc.

| SheCanSmile a răspuns:

Pentru albirea dintilor poti folosi niste bicarbonat cu zeama de lamaie, inmoi niste vata in amestec si tamponezi pe dintii
pentru cosuri nu prea stiu...cu aceeasi problema ma confrunt si eu.

| Andreea66 a răspuns:

Pentru cosuri poti folosi miere, suc de lamaie sau o aspirina pisata.sau exista la farmacii si in magazine batoane speciale care chiar dau rezultate.eu am unul de la garnier, e roll-on si e f bun