| anonim_4396 a întrebat:

Ce metode naturale pentru albirea dintilor stiti?

Răspuns Câştigător
| Crisstina a răspuns:

Pai. in primul rand trebuie sa te speli des pe dinti, mai ales dupa fiecare masa. Odata la 2 zile, cand te speli pe dinti pune pasta de dinsti pe periuta si pune si un varf de cutit de bicarbonat. Bicarbonatul ajuta oarecum la albitul dintilor. Iti spun din experienta, deoarece si eu am urmat "Tratamentul" acesta si a dat roade. bafta

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Spala-te pe dinti cu Blend a Med 3 D white pearl

| Fluture a răspuns:

Sa te speli pe dinti cu sarerolling on the floor

| Blablabla_8623 a răspuns:

"Răspunsul la tratamentul pentru albirea dinţilor depinde de la o metodă la alta şi de la o persoană la alta. Unele persoane obţin rezultate bune cu pastele de dinţi cu efect de albire, însă persoanele cu dinţi cenuşii sau cu discromie severă au nevoie de faţetarea cu porţelan sau cimentarea dinţilor (metode discutate în acest capitol) pentru a avea zâmbetul pe care şi-l doresc. Numai medicul dentist sau igienistul dentar pot decide care este metoda adecvată pentru dumneavoastră. " (www.colgate.ro)

In primul rand spala-te pe dinti dupa fiecare masa si foloseste ata dentara, iar de doua ori pe zi apa de gura.

Alte "remedii" bicarbonatul de sodiu.