| anonim_4396 a întrebat:

Ce mi-ar trebui ca sa scap de punctele albe de sub piele?

Răspuns Câştigător
| Julieღ a răspuns:

Am si eu aceeasi problema (puncte albe si negre). Am fost la dermatolog si mi-a spus in primul rand sa nu mai mananc ciocolata & coca -cola etc. sa nu stai la soare, nici la solar. Mi-a recomandat 2 produse : Sebyum (de la Bioderma) cu care te speli dimineata si seara. Seara dupa ce te speli iti pui Isotrexin (gel) care ti-l aplici pe toata fata daca vrei sau doar in zonele cu probleme. Este un tip de antibiotic care iti usuca fata si dimineata trebuie sa te speli cu gelul de la Bioderma. Atentie la antibiotic, un tub iti ajunge cam 2 luni pentru tratament. Dupa aceea fa pauza pentru ca nu este bine sa folosesti un antibiotic pentru mult timp. Eu nu am stat la soare, am renuntat in general la prajeli si la dulciuri, la bauturi acidulate... Sincer nu pot sa iti spun ca face minuni, in sensul ca nu iti vor disparea toate, dar are un efect foarte bun, rezultate vei vedea cu siguranta. Inainte sa incepi tratamentu te sfatuiesc sa mergi inainte la cosmetica, ajuta si asta. mergi o data pe luna aprox la cosmetica, si vei vedea rezultate. Daca vrei sa urmezi tatamentul iti urez succes!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ti ar trebui un ac de seringa ca sa le poti sparge si sa strangi dupa aceia, altfel nu stiu cum poti scapa[si cred ca ai mai pus odata intrebarea asta]

| Reiatsunami a răspuns:

Dai pielea jos.

| Bluef4 a răspuns:

Niste degete cu unghii. apoi doar iti jupoi pielea pana ajungi la ele:d Succes!

| YoppKidde a răspuns:

Picaturaaa

| mari333 a răspuns:

Du te mai bine la un medic dermatolog...happy

| mari333 a răspuns:

La medic dermatolog