| anonim_4396 a întrebat:

Ce mi se intampla? De 1 saptamana imi apar foarte multe cosuri mici si mari. Oare este din cauza ca am mancat prea multa ciocolata si mancaruri nesanatoase?

Dau funda puppy dog eyes

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o cauză dar dacă ești la perioada de pubertate, nu prea ai ce face.
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Cati ani ai?

| BiuL a răspuns:

Nu cred ca de la mancare, mai probabil din cauza modificarilor hormonale. De obicei in saptamana dinainte de menstruatie apar multe cosuri si apoi dispar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Se datorează şi de la mâncare nesănătoasă.
Ca să ai o piele frumoasă, trebuie să ai o dietă sănătoasă şi echilibrată.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde si de varsta pe care o ai, poate fi o cauza hormonala declansata de perioada pubertatii, sau datorita alimentatiei necorespunzatoare. Daca este vorba de pubertate, este absolut firesc, intrucat corpul tau incepe sa se schimbe. Apoi, ar mai putea si fi o alergie la unul din ingredientele alimentelor consumate; asta este doar o varianta.Este un mit cum ca ciocolata ar conduce la acnee, dar nici consumul ei in cantitati mari, nu este benefic; dar daca ai pofta, incearca ciocolata cu continut redus de grasimi si cu multa cacao in compozitie (55-85%).In rest, igiena este cea mai importanta.Mentine-ti tenul curat si ai grija sa ii mentii si nivelul de hidratare.Succes si nu te speria, ca nu ai de ce!

| CarlaElena a răspuns:

Nu e din cauza ca incepi sa te dezvolti fizic si intrii perioada pubertatii. E normal, nu te speria

| Anonimaa77 a răspuns:

Am 15 ani.

| Anonimaa77 a răspuns:

Nu urmeaza sa fiu pe stop.Chiar nu stiu de ce e.sad

| TheBlackSwan a răspuns:

Poate urmeaza sa fii pe stop.

| ριтιкαα a răspuns:

E din cauza pubertatii nu te speria, nu e nimic anormal:*

| SereneMe a răspuns:

Prea multa ciocolata si mancarurile nesanatoase pot fi o cauza a aparitiei cosurilor. Evita-le o perioada si cel mai probabil o sa iti revii. In plus, incearca sa nu le deranjezi. Acum depinde si de tenul tau, dar si cremele si fondul de ten pot provoca aparitia cosurilor. Asta pe langa celelalte, pe care le stim noi, toate.

| Chelvin a răspuns:

Nu e din cauza alimentatiei, e ceva normal, esti in perioada pubertatii nu esti primul nici ultimul cui i se intampla asta.

| Gjatcekr a răspuns:

1 la mana cati ani ai? 2 ai chestia aceea care li se intampla fetelor 3 daca nu ai acea chestie inseamna ca da e din cauza mancarii big grin funda pls big grin