| ladyx a întrebat:

Tipul meu de piele este mixt, deci uneori imi apar cosuri pe fata, insa acestea sunt mici dar pot aparea cam multe si foarte brusc,, nu inteleg din ce cauza pentru ca de obicei fata mea este fara imperfectiuni, as vrea sa ma ajutati sa scap de aceste cosuri mici, pentru ca acestea imi dispar mult mai greu decit acelea mai mari, stiti ceva solutii pentru a scapa de ele intr-un timp mai rapid?

3 răspunsuri:
| cotzobel a răspuns:

Foloseste avene diacneal. e ff bun.la mine s. a vazut rezultatele, iar daca nu iti trec incearca un demartolog. poate sa fie o infectie in sange si iti trece doar cu un tratament specializat(daca tu zici ca iti mai apar si cosuri mari)

| mircea a răspuns:

Daca esti la pubertate, este normal sa ai cosuri. acestea trec in 3-4 zile. Daca insa apar brusc si sunt foarte multe, poate esti alergica la ceva :substante de prin cosmeticale sau detergenti, sau geluri de dus, sau polen de flori, sau chiar stresul provoaca eruptii cutanate bruste. Incearca mai intai sa restrangi drastic cosmeticalele, apoi din aproape in aproape vezi cam care este cauza. Oricum mergi si la un medic dermatolog.

| nicky a răspuns:

Cu ceai de urzica. Nu cumva iti apar cand esti la menstruatie? Cumnatei mele atunci ii apar cosuri si dupa ii dispar.