| Doremifa a întrebat:

Ce modele de sageti merg pentru fetele cu pleoapa lasata?

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Te referi la codițele de tuș? Pe pleoapă trebuie să trasezi dunga cât mai subțire, să o trasezi în timp ce ții ochii deschiși, pentru că dacă ai face-o cu ochii închiși, e posibil ca în momentul în care îi deschizi, să ți se mai vadă doar o parte a liniei de tuș.
Caută pe Youtube tutoriale pentru „hooded eyes" și găsești o mulțime de explicații

| antoniaidk a răspuns:

Pai un eyeliner normal.pe toata pleaoapa si codita mica.asa face efectul ca ai ochii mai mari si nu se observa.intelegi?