| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de articolele de vestimentație vintage? Desigur, de cele care arată încă bine sau care mai pot fi restaurate...

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O părere foarte bună, desigur.

| Catrice a răspuns:

Nașpa.

| cristi202 a răspuns:

Am văzut mai demult o dama în ținută vintage și nu am putut decat sa zic: "Wow!"
Din cate știu, unele articole vintage sunt din nou la moda. Și se poate spune ca sunt drăguțe.

| RAY a răspuns:

A trecut vremea lor balerino

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt niste articole de vestimentatie pana la urma... tine de preferinte. Daca celor care le poarta le plac, cine sunt eu sa ma impotrivesc.

Dar eu nu as purta. Sau ma rog, poate daca ar fi faine, ceva pe plaja sa zice, noapte... parca vad o camasa din aia faina.
In rest, nu prea.

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă sunt în stare buna, atunci de ce nu? Atât timp cât nu sunt degradate sau se pot retusa atunci merg a fi folosite.

| romeo78 a răspuns:

În primul rând, ținuta vintage era din fibre naturale. Nu se folosea sinteticul atât de mult sau deloc.
De aceea, au și aspectul șters, șifonat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt interesante, dar nu as purta. Ma multumesc cu privitul. laughing

| DonEduardo a răspuns:

Una buna.