| Àηđяεëa a întrebat:

Ce parere aveti de mastile homemade (acelea cu miere,faina de naut etc)pentru inlaturarea parului facial? sincer,chiar nu stiu ce sa fac,nu vreau sa il epilez sau sa-l rad, doamne fereste...nu il mai suport,si nu,nu este puf,este par, sunt bruneta se vede peste tot chiar si pe spate foarte mult!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Poftim?
Se gaseste la hipermarket, la cosmetici crema decoloranta pentru parul de pe fata si corp, nu este nevoie de epilare.
In cutie ai si instructiunile de folosire.
Pa, pa.

| Pitiqueex3 a răspuns:

Si sora mea e bruneta si i se vede parul adica ii iese in evidenta... insa nu face prostia cu eplilatul + big + crema epilatoare. Daca ai peste 18 ani fa-ti epilare totala gasesti tu pe net.

| EllaDany1997 a răspuns:

Incearca sa aplici pe piele comprese imbibate cu apa oxigenata din abundenta amestecata cu apa, decoloreaza parul. Dar daca nu funtioneaza iti recomand crema depilatoare doar ca creste foarte repede, cea mai buna cale este depilarea cu ceara. Bafta multa, te pup!

| DeathlyScream a răspuns (pentru EllaDany1997):

Se gaseste la farmacie apa oxigenata, cam cat costa si cat la % trebuie sa fie?

| AlbertHofmann a răspuns:

Incearca epilarea definitiva cu ulei de oua de furnici.winking