| Strumfy16 a întrebat:

Ce parere aveti de persoanele plinute? Pentru ca eu sunt foarte complexata de acest lucru si incerc sa slabesc dar nu prea imi reuseste...slabesc si ma ingrassad. of! stiti ceva diete rapide si care sa dea rezultate?

9 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Draga mea, sa stii ca cine a spus ca graba strica treaba, a avut mare dreptate. O dieta fulger nu va avea niciodata rezultate de lunga durata. Daca vrei sa te simti frumoasa si sa ai incredere in tine, nu ar trebui sa mai pui atat de mult accent pe ceea ce spun cei din jur. Este in firea omului sa fie rau si de aceea este mai bine sa ignori energiile negative din jur. Daca vrei sa slabesti sanatos alege una dintre dietele prezentate aici http://www.divahair.ro/diete_si_slabire si nu uita de miscare. Spor sa ai!

| alexandra_8659 a răspuns:

Personal, nu cataloghez o persoana dupa modul cum arata. La inceput, da, pe asta ma axez, dar cu timpul daca vad ca nu am ce vorbi cu respectiva/ul n-am treaba. Parerea mea despre persoanle plinute se formeaza in momentul in care vad ce-i poate capul. happy

| Andreea_5313 a răspuns:

Poate asa e structura corpului tau, nu te mai stesa, timpul le va rezolva pe toate, fiecare e frumoasa in felul ei.

| Alexandra. a răspuns:

De ce rapide?
NU!
Asa doar iti distrugi organismul! Este doar subconstientul, sau ti-a reprosat cineva acest lucru?
Cati ani ai?
Fii calma, ca nu toti s-au nascut sa fie top modele.
Hahaha.
Fa in fiecare seara gimnastica, si 5 minute, dar sa ai vointa!
Succes!
:*

| insanityana a răspuns:

Hey n ai nevoie de diete. doar sa nu exagerezi cu alimentatia. poti sa mananci orice in cantitati reduse, considerabile. iar sportul dupa cum se stie de ceva secole este cea mai recomandata dieta. are toate remediile posibile ca sanatate plus frumusete.incearca sa faci ceva miscare minimum 1h pe zi si nu vei mai fi complexata. degeaba tii o dieta in care zici u ca vei slabi rapid daca te vei intoarce la vechile obiceiuri dupa ce termini dieta propiu'zisa. ideea e sa traiesti sanatos daca vrei sa fii frumos. renunta definitiv la grasimi, prajeli, fastfooduri si toate prostiile astea dk vrei intr-adevar sa nu mai fii complexata. inca ceva. slabesti si te ingrasi doar pentru simplul fapt ca te gandesti intr una sa arati bine. asta mai mult te afecteaza. atata timp cat nu oferi atentie excesiva asupra propiului aspect si nu ti pasa de parerile celor din jur, e totul perfect pentru ca ajungi la un moment dat sa te surprinzi de una singura si te intrebi cum naiba ai reusit sa arati exact cum visai poate chiar mai bine de atat. so, renunta la ideea de diete stupide sau in cel mai rau caz infometarea, problema multor tinere obsedate. e mai mult o chestie psihica. atata timp cat stii sa o controlezi, ajungi acolo unde iti propui. retine. sport la greu si ajungi manechin. bafta

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

Nu manca dupa ora 7,
mananca mult dimineata
fructe si legume in loc de dulciuri
si fa sport o ora pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general am o parere foarte proasta despre cele grase care vor sa fie slabe, si despre cele slabe care vor sa fie grase, in loc sa caute sa se simta bine in pielea lor, si sa nu oboseasca o viata intreaga luptand impotriva naturii si mostenirii lor genetice, riscand chiar sa se imbolnaveasca, pentru un simplu vis.fiindcapana la urma tot cum trebuie sa arati vei arata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adapteaza-te la un regim disociat, bea numai apa plata si fa miscare, nu trebuie sa tii regimuri drastice deoarece o sa ai probleme de sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te intereseaza diete sunt aici o gramada, ai de unde sa alegi si poate o sa ti se potriveasca si vreuna http://totulpentrufemei.ro/dieta_/diete