| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre aurul alb? Cam cat costa gramul? Ce preferati dintre aur alb si aur galben?

Răspuns Câştigător
| BlackRaven45 a răspuns:

Îmi place mai mult cel galben. Preţul este de aprox.: -14 K = 150\g
-18 K = 177\g etc.
-platină = 400 lei \ g
Preţul la aurul alb este între 150 - 154 lei pe gram. (Preţ actualizat la zi)

Iar la cel roz (ştiu că nu ai menţionat şi de cel roz) este de aprox.:
-14 K = 160 lei\g
-18 K = 185 lei\g
-aur cu platină = 500 lei \ g

4 răspunsuri:
| Patry a răspuns:

Aurul alb este mult mai finut, dar in ziua de azi nu mai este la moda. Unii considera ca doar cocalarii mai poarta aur. thinking

| MaliciousDeath a răspuns:

Prefer argintul, e mult mai elegant.Dar dintre astea doua, pe cel alb.Ala galben imi creaza repulsie.

| SimonaSimona01 a răspuns:

E mai frumos aurul galben e in jur de 130 sau 150 de lei.

| Ra_Tkd_1990 a răspuns:

Prefer cel galben, e mai scump.