| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care au par mult pe picioare? De ce e asa dureros epilatul? Cum să scapi mai repede de păr?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu laserul poți scapa da nu de tot. Parul tot o sa mai crească da mai puțin trebuie sa faci mai multe ședințe și prețul e destul de costisitor. Cu ceara e mai ok va creste mai rar și mai subțire da saloanele sunt închise. Dacă te pricepi poți și tu sa te epilezi cu ceara acasă, epilare definitiva se poate face cu electroliza da pe picioare nu știu daca se face și dacă se găsește la tine în localitate.

| Marius22222222222 a răspuns:

Cat nu e vizibil e ok

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Detele? Ce sunt alea detele?

| Alexandra13st a răspuns:

Epilatul iti jumule firele de par de la radacina, de aceea doare atat de tare, insa dupa cateva epilari incepi sa te obișnuiești. Daca vrei ceva rapid si fara durere iti recomand cremele depilatoare. O intinzi intr-un strat subtire pe picioare si dupa 10 sau 15 minute o poti sterge, iar parul dispare

| Raluca591 a răspuns:

Cu aparatul de ras

| AlisaCiuca a răspuns:

Noi facem epilare definitiva laser.Cred ca in acest caz este solutia cea mai buna.
www.salonalisa.ro

| Adry05 a răspuns:

Sincer... mi se pare destul de disgrațios pentru o fată să aibă păr pe picioare, chiar și pe mâini, parcă ia din feminitate, mai ales dacă ai păr din ăla negru mega evident. văzusem pe una până și în poza i se vedea păru pe mână...
da dacă te deranjează atât epilatu oricum perioada asta stând acasă poți să nu te faci.
eu mă fac cu epilator electric, îmi iau păru când e micuț și atunci nu mă doare cam deloc și dacă apucă să crească mi-l iau cu lama și când începe să dea îl iau cu epilatoru.