| Flavius_Stanciu_1996 a întrebat:

Ce parere aveti despre epilatul pe piept/picioare la barbati?

31 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe piept total de acord! Pe picioare e strict problema lui daca vreau sau nu, nu ma deranjeaza nici cu nici fara.

| Adry05 a răspuns:

Ce te-ai aprins asa? Sunt feminista ca nu-mi place ca prietenul meu sa aiba par pe piept? Interesant. Si mai interesant e ca urasc miscarea feminista moderna si-s total impotriva lor. Stai tu ca o
maimuta si gata, lasa-ma cu frustrarile tale.

| Adry05 a răspuns:

Nu-mi mai pun mintea cu tine ca e clar cat te duce. Cum am zis, ramai acolo sa-ti faci adapost in propria blana.

| DenisIonut01 a răspuns:

Pe picioare cred ca nu e ceva ok pentru un barbat. pe piept cred ca e discutabil.

| AFR81 a răspuns:

Fiecare face ce vrea si nu trebuie sa tina cont de parerea altora. Eu unul nu am acest obicei si privesc barbatii care sunt epilati pe picioare cu un oare dezgust. Nu ma determina asta sa le pun o eticheta sau sa nu mai vorbesc cu ei, insa e un disconfort vizual pentru mine. Chiar si asa, nu ar trebui sa-i intereseze pe respectivii, atata timp cat ei se simt bine.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Cred ca fiecare are dreptul sa fie asa cum crede cuviinta, fara a fii judecat sau aratat cu degetul sau apostrofat in orice fel.

Care este problema ta?

| xerxes1 a răspuns:

Daca se limiteaza doar la atat este bine. Unii se mai penseaza, isi vopsesc parul, folosesc fond de ten, folosesc parfumuri.
Adica au mai multa energie feminina decat masculina.
Cand eru mici se jucau cu papusi probabil.

Răspuns utilizator avertizat
| AliGab a răspuns:

Dar ce? este domnisoara? Ca daca ar fi barbat nu s-ar gandi la asta

| BuLaNNNeL a răspuns:

Băieței si ei laughing. Fa- te la subrat ca e glandă axiala si transpiri, Nu? Fa-te la cuc ca poate cine stie, dai si tu o cleanță. Am văzut, de fapt vad (si mai ales vara) in mijloacele de transport, chiar si pe strada, "șmecheri", haine de firma (cu 3 numere mai mici, sa iasa in evidenta "brandu'" ala de 33 laughing ), pensati mai ceva ca o domnișoară, dar când te apropiai ti-o lua nasu razna. Ori gura nespălată ori hoit de 3 săptămâni. Trist, cică se îngrijesc. P*la mea, poate sunt eu neîngrijit, dracu stie laughing

| DaniTDCI a răspuns:

In momentul in care un barbat se epileaza pe picioare ii dispare masculinitate cam jumate.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe picioare nu-s de acord, poate doar la sportivi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e gay, nu e nici o problema isi dea parul jos de pe piet/maini/picioare.

| eliancodrut a răspuns (pentru anonim_4396):

Cultura te halesc. Halesti pe dracu', ca nu ma ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe piept mi se pare super ok, chiar nu e o rusine. Fotbalistii, gimnastii sau cei care practica inot sunt epilati cam peste tot si e super ok, plus ca se vad muschii mai bine si pielea frumoasa. Mie una nu mi-ar plăcea sa ating si sa simt par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea am eu asa pe piept deci nu are niciun rost sa umblu pe acolo.
Dar in schimb pe picioare am destul marar pe care oricum e aiurea sa-l epilez de parca ti-ai cheli picioarele, DAR il reduc cu o masina de tuns (trimmer). Nu mi se pare ok sa-l dai jos de tot, ci doar sa-l ai mai scurt, deci mai putin deranjant la vedere, dar si din punct de vedere al caldurii pe timp de vara sub pantaloni/blugi.

| IIIshaneIII a răspuns:

Mai trebuie sa dai cu putina vasilina la gaurica si esti pregatit

| Kogaion a răspuns:

Nici pe piept nu e prea normal sa ti-l iei, doar daca nu il are foarte mare si des. Pe picioare nu ii ineleg de ce se epileaza si mai multi prieteni de-ai mei se epileaza si nu ii inteleg, ei zic mai mult ca asa se poarta, ma rog. Cu exceptia sportivilor, pe restul nu ii inteleg de ce simt nevoie sa se epileze pe picioare si piept.

| BlueDark a răspuns:

Parul pe corpul unui batbat e masculin,mai ales cel de pe piept. Daca esti ingrijit, faci dus zilnic si folosesti un anti-perspirant de calitate, arata chiar foarte sexy. Parul de pe picioare poti sa il mai razi din cand in cand(asta daca e foarte mult). Sunt unii barbati care daca nu se rad pe picioare arata ca Yeti, dar daca nu esti unul dintre ei e bine sa nu il razi.

Cu un singur lucru nu sunt de acord:parul axilar.E foarte, foarte urat.Nu il suport.Una e sa ai cateva fire de jumate de cm, alta e sa ai ditamai jungla africana.
Acum e alegerea fiecaruia...Depinde si de varsta.Cei sub 25 de ani se pot rade full.

P.s. Cat despre parul facial, ala e capodopera.Imi place sa incerc look-uri noila capitolul asta.

| Jonas94 a răspuns:

Problema principală nu e că se epilează, ci că se epilează că așa e moda.
Bineînțeles fiecare face ce vrea cu corpul lui, dar din ce-am văzut, bărbații care se epilează pe piept, sunt luați și pe picioare, și pe mâini dar au o barbă de aia mare stil Mihăiță Bendeac.
Și aici e un paradox, nu suporți părul pe piept, pe picioare, pe mâini, dar stai cu tufa mare pe față?
Și nici nu mi-ar plăcea să stau în cadă crăcit pentru a mă epila, mi se pare total împotriva ideii de masculinitate big grin.

| eliancodrut a răspuns:

Eu i-as numi metrosexuali nu homosexuali. Cunosc cativa homosexuali - gay si bi - care nu se epileaza si nici macar nu se rad sub brat sau in zona intima. Dar cei care afirma ca astia sunt poponari au vazut prea multe filme cu gay feminizati. Sa stiti ca gvasiuninimitatea gay-ilor sun barbati ca oricare hetero.

| Maskoff a răspuns:

Nu vad rostul... Cunosc băieți care se fac cu mașina de ras pe picioare pentru că au prea mult par și mai scurtează puțin. chestia asta mi-se pare ok. dar nu sa te epilezi de tot. părerea meahee hee acum fiecare cu ale lui

Răspuns utilizator avertizat
| vasilicafanboy a răspuns:

Da man, e ok, aia de la lgbt nu o sa te judece

| GeorgeBClaudiu a răspuns:

Păstrează-l, ești bărbat

| DorelSorin a răspuns:

Poponari

Răspuns utilizator avertizat
| costin1982 a răspuns:

Apropos, voi, femeile carora le place mult ca barbatul sa fie epilat in zona inghinala, ce parerea aveti despre barba? De ce isi lasa unii barba? Nu cumva si pentru ca li se pare ca arata mai masculin? Pai daca barba ii face sa arate mai masculin, atunci de ce - in ipostaze intime - un pic de "periuta" in zona inghinala nu? Barba (uneori poate cu supa / ciorba in ea) nu va deranjeaza cand il sarutati, dar parul scurt, ingrijit, "periuta" din zona inghinala da, cand faceti oral? Ca, vezi doamne "e mai igienic". laughing) Sau cum naibii sa fii epilat inghinal, dar cu boschetul ala in jurul gurii? laughing Nu de alta, dar sunt o sumedenie de barbati cu barba (majoritatea), asa ca sa nu-mi spuneti ca nu va plac...
Sa va dau un indiciu: Un ardelean hatru a zis o data: "Tulaaai Doamne, s-or mutat flocii pe fata". laughing