| anonim_4396 a întrebat:

Cum este epilatul pe picioare, este asa de dureros?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ruzycciocolata a răspuns:

Nu nu este dureros! Evident ca pisca putin dar decat sa iti faci o data la 2 zile cu lama mai bine iti faci cu pasta de zahar care este 100% (ti-o faci acasa) si o luna ai picioarele fine. Nu iti recomand epilatorul, raman bubite rosii si cresc firele de par sub piele

| Magnifico a răspuns:

Mie sincer mi-e frica sa incerc! Sa risc mai bine spus! Mai bine par decat usturime laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ceara eu am tipat de ma auzit tot cartierubatting eyelashes, blocul meu avand acustica cea mai perfecta love struck. Si dupa prima incercare m-am lasat pagubasa rolling on the floor.
Cat despre epilator, la inceput e dureros pana te obisnuiesti. Primele 3 dati sa zicem.
Daca vrei sa te epilezi fa-te mai intai cu bigu si dupa ce iti mai creste ( 2 saptamani ) fa-te. Fiind parul lung o sa omori aparatu si o sa te si doara.

| Pitzipoanca a răspuns:

Depinde de procedeu.

| Krosa a răspuns:

Nu este de loc doreros doar ca nu trebuie sa apesi foarte tare atunci te vei taia, zgaria.

| Krosa a răspuns:

Nu este de loc doreros doar ca nu trebuie sa apesi foarte tare atunci te vei taia, zgaria.
dar te sfatuies foloseste crema depilatoare de la farmacie e foarte sigura.

| angellswig a răspuns:

Depinde cu ce...cu epilatorul-asa si asa
cu acele folii cu ceara-da

| Ananasa a răspuns:

Depinde ce folosesti:
1. ceara...AUCH! Doare rau si ustura ingrozitor
2. masina: te pisca da' nu e mare lucru.
3.Crema depilatoare: nu ai nicio treaba

| Psychomind a răspuns:

Din câte văd, ești băiat. BĂI, TU VREI SĂ TE EPILEZ PE PICIOARE CÂND EȘTI BĂIAT? rolling on the floor))))))). AM O ÎNTREBARE nail biting. AI ȘI CERCEI ÎN URECHI? DACĂ DA, MI-E CLAR rolling on the floor)). Auzi măi d-ăstea, să te epilezi când ești băiat rolling on the floor)))).

| anonim_4396 explică (pentru Psychomind):

rolling on the floor Ce ti-e clar?

| Psychomind a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi fetele poartă cercei din naștere, corect? Ele se epilează când au varsta potrivită. Dacă ăsta face același lucru, înseamnă că? rolling on the floor