| Alison95 a întrebat:

Ce parere aveti despre extensiile cu clipsuri? detaliat. funda happy

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Hahaha. Toata lumea a sarit "artificial,artificial".
Artificial pe dracu.
Mi-am cumparat eu de pe internet(daca te intereseaza o sa-ti dau si site-ul) pentru banchet,deci nu se la port toata ziua. Si sunt o minunatie.
Nu sunt suficient de bogate incat sa le folosesti pentru alungirea parului, dar daca le vrei pentru volum sunt numai bune. Sunt din par natural, le am vopsit, le-am ondulat, la spalare se comporta minunat. Nu mi-au facut nicio problema. Si cum am nimerit cu culoarea potrivita pentru parul meu, nici macar o persoana nu a observat cand le purtam.
Nu pica din par, eu le pun si fara fixativ sau tapat fix la radacina si stau toata ziua, nu mi-a picat niciuna oh go on

Ma enerveaza cand lumea vorbeste dar nu are habar. Sper ca te-am ajutat si daca mai vrei sa stii ceva, ma poti intreba.

| Alison95 explică (pentru BruneTTe):

Multuumesc frumos! ti-ai cumparat un set de 10 extensii? eu nu imi imaginez cum stau clipsurile alea acolo. de pe ce site?:*

| BruneTTe a răspuns (pentru Alison95):

Eu pe astea mi le-am luat: http://www.extensiinaturale.ro/....../index.php
Si acum pana la Pasti vreau sa imi comand de pe Divisima un breton din par natural, e 70 de lei. Nu cred ca o sa am probleme nici cu site-ul ala. sper!

Si da, sunt 10 mese. Apropo, daca le vrei pentru volum sunt ok. DAR! sa iti masori parul si sa le iei neaparat mai lungi decat parul tau natural pentru ca partea de jos a extensiilor e mai subtire va trebui sa o tai si daca le iei deja fixe pentru lungimea parului tau, pana mai si tai o sa-ti fie prea scurte.

Daca le vrei pentru lungime fie iti place un par mai subtire, fie iti iei 2 seturi, fie te reorientezi spre alt site. Cat cautam eu bretoane si am ajuns pe site-ul Divisima am vazut ca acolo au si set de extensii Deluxe cu o mai mare cantitate de par dar sunt si vreo 500 de lei.
Dar na, de site-ul de unde mi-am luat eu stiu sigur ca nu e teapa.

| Alison95 explică (pentru BruneTTe):

Pe divisima vreau si eu sa-mi iau, ca au aproape 100.000 de likeuri si asta imi da incredere, dar nu vreau scumpe, in jur de 240 lei. am parul lungut, dar nu e uniform. si e subtire. dar am auzit ca se intretin greu, trebuie sa le si speli..cica, si rezista mai putin de 1 an

| BruneTTe a răspuns (pentru Alison95):

De intretinut nu se intretin greu. Le spal ca si pe parul meu cu sampon si balsam (Joico - deci sampon si balsam foarte calitative) si le las la uscat fie pur si simplu pe un prosop fie pun un prosop mai grosut pe calorifer si le pun si pe ele peste. La sfarsit, cand parul e complet uscat il piaptan si gata.
Si cu rezistenta, depinde de calitatea lor : daca sunt calitative rezista mai mult si depinde si de cum te comporti tu cu ele: cum le speli, cum le usuci, cat de des le vopsesti, le indrepti cu placa, le ondulezi, daca le piaptani sau nu cand parul e ud (ca atunci se rupe).
Depinde si de peria pe care o folosesti. Daca ai din aceea cu varfuri ascutite sigur il vei agresa.

Daca ai grija de ele rezista mai mult.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un artificiu prea fals!
Pa, pa.

| Alison95 explică (pentru Legiuitoarea):

Cele din par natural, nu sintetic

| h3r a răspuns:

Cea mai mare prostie, mai ales dacă nu știi să le pui sau câte să pui...
Uneori mă gândesc la extensile Sânzianei și mi-e rău...

| Mihaela1964 a răspuns:

Arata artificial, mai bine lipsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Arată prea artificial, mai bine mă lipsesc de ele.
Te pup!