| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Ce parere aveti despre fondul de ten?
Eu folosesc aproape in fiecare zi, m-am obisnuit
Oare face rau tenului?
Si daca stitii vreo crema buna pentru ten uscat, Am tenul foarte uscat
Va multumesc
Sarbatorii Fericite

Răspuns Câştigător
| marry_7650 a răspuns:

Daca folosesti un fond de ten de buna calitate si te demachezi corect siara, atunci nu ti se poate intampla nimic si foloseste o crema hidratanta nu foarte puternica, este frumos ca te ingrijesti si tii la imaginea ta.Sarbatori fericite si tie Adelyyy

13 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Foloseste un fond de ten bun si potrivit pentru tenul tau ca sa nu iti dauneze. Si eu cand ies din casaaproape mereu ma dau cu fond de ten.
Pentru tenul uscat iti recomand Neutrogena Comfort balm (e pentru piele uscata si sesibila). Hidrateaza toata ziua, nu iti incarca fata si se absoarbe repede. Are 200ml si costa vreo 18-19 ron in hypermarket happy Eu ma dau si pe gat si decolteu cu el.

| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

Bineinteles ca ma demachiez si seara si dimineata happy

| scumpik a răspuns:

Pai in primul rand si eu folosesc dar mai rar, depinde de care folosesti tu eu de exemplu folosesc Issabel dupont. Pe deoparte da face rau deoarece iti stici tenul depinde si ce varsta ai iar in legatura cu crema de fata foloseste una de hidratare naturala.SUCCES

| LauraSpataru a răspuns:

Nu este sanatos sa folosesti prea des fond de ten, chiar daca este special pentru piele uscata. Degeaba ne intrebi pe noi, daca te-ai obisnuit cu el, il vei folosi chiar daca noi iti spunem ca nu este sanatos. Cat despre crema pentru ten uscat, depinde de bugetul tau. Eu am incercat creme de la 15 lei la 900 lei... bucata! Te pot sfatui pentru un buget restrans spre mediu sa incerci produsele Neutrogena. Sunt foarte bune. Eu am ramas la ele.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Eu foloseam inainte zilnic.Acum dau foarte rar, si doar pe anumite pete.Si eu am pielea uscata.Folosesc crema de la Garnier si e foarte buna : http://www.e-apoteca.ro/images/essentials_crema_de_zi_PNM.jpg ...Sarbatori fericite:*

| Locaa a răspuns:

Nustiu dar si verisoara mea se da si fata ei arata f bine dar nici nu este recomandat ca am auzit ca tenul imbatraneste mai repede decat trebuie big grin

| andr14 a răspuns:

Fondul de ten nu dauneaza daca este bun si te demachiezi in fiecare seara.In legatura cu o crema buna pentru ten uscat ar trebui sa intrebi un farmacist.

Andr14.

| yodenymarya a răspuns:

Daca il folosesti zilnic sunt multe sanse sa iti imbatraneasca tenul treptat. Iti recomand sa folosesti fondul de ten doar la ocazii ( party, revelion, concerte, nunti, boteze, etc. )

| corina_4591 a răspuns:

In general fondul de ten nu dauneaza daca e bun si daca seara te demachezi.Pentru tenul uscat e buna o crema mai grasa si deasemena poti folosi masti speciale pentru acest ten din magazin sau naturiste cu ce ai prin casa lapte galbenus de ou. Poti accesa acest link daca vrei sa afli mai multe espre tratamente naturite http://www.util21.ro/despre-femei/frumusete-masti-pentru-ten-uscat.htm.Pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca fondul de ten este de calitate buna nu se intampla nimic, eu am tenul uscat si folosesc gerovital H3 este foarte buna, hidrateaza, dar sa stii ca si Nivea originala este buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce faci adelina? smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma fac aproape in fiecare zi dar seara si dimineata ma demachiez ...eu deja sunt obisnuita sa ma fac chiar daca stiu ca nu e sanatos nu ma pot dezobisnuii.si fata mea e cam uscata ...eu iti recomand sa sa nu te faci chiar in fiecare zi sau si daca te faci seara sa te demachiez! (Lavy 15)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. vreau si eu sa stiu ceva legatura ce crema folositi pentru tenul uscat?