| eutssa a întrebat:

Ce parere aveti despre masca pentru acnee cu aspirina?big grin Are rezultate bune sau nu? >Mersibig grin

Răspuns Câştigător
| Andreea_6755 a răspuns:

Da sa stii ca are un efect foare bun...Iti spun asta din propie experienta dar tousi depinde ce fel de ten ai sa nu fie prea sensibil. Orcum merita incercat ca are un efect bun. O zi buna

4 răspunsuri:
| Foxilikkkă a răspuns:

Buna.
Eu am incercat aceasta masca cu aspirina, la inceput simpla, apoi am amestecat`o si cu carbune medicinal, insa cu carbunele medicinal nu prea a avut niciun efect, aspirina simpla pot spune ca ma ajutat insa nu prea mult. Dupa ce timp de o saptamana am facut un "tratament" regulat cu aspirina, n-am avut rabdare si am continuat cu argila alba, pot spune ca a facut minuni! Dupa prima aplicare petele rosii de la acnee disparusera si de ten numai zic, era atat de fin si de curat! Daca as fi avut rabdare si as fi continuat cu aspirina ar fi fost ok cred... dar nu am rabdare deloc! Asa ca, iti recomand cu toata sinceritatea ca cel mai bine este sa folosesti argila alba! Rezultat garantat iti spun din propria experienta! Altceva mai bun nu`mi puteam dorii!
Aaa, si sa-ti spun cum o folosesti, intr-un vas, castronel ceva, pui argila, dar nu toata(nu tot plicul sau depinde ce iti cumperi ca nu sunt numai la plic) si pui foarte putina apa.amesteci bine pana se omogenizeaza si aplici cu o pensula pe fata si stai cu ea asa timp de 30 de minute, dupa care o indepartezi cu apa calduta si gata! Poti folosii dupa argila si o crema hidratanta, in cazul in care tenul tau este sensibil!
Sper ca ti-am fost de ajutor!:*

| aaaa12345 a răspuns:

M-am gandit s anul it spun gresit si iti dau un filmuleti in care va scrie daca da sau ba si iti arata cum deci e buna.
http://www.perfecte.ro/......video.html

| vladix a răspuns:

Da... e foarte buna aspirina. Si eu o folosesc de multe ori cand raman fara sacaz.

| TheSkyNow a răspuns:

Astea sunt tratamente babesti ne fondate medical, nu as recomanda nimanui sa se joace cu asa ceva. Mai bine consulti un dermatolog, e cel mai sigur si eficient.