| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre o femeie care se îmbracă sport sau casual, dar care în gesturi, limbaj și fel de a fi, denotă eleganță și rafinament?
Nu e un paradox?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Nu există o regulă strictă care să determine că o femeie trebuie să se îmbrace într-un anumit fel pentru a dovedi eleganță și rafinament. În general, eleganța și rafinamentul sunt atribute care țin mai mult de modul în care o persoană se comportă, decât de hainele pe care le poartă. Dacă o femeie se îmbracă într-un stil sport sau casual, dar în același timp are o atitudine pozitivă, are o comunicare clară și respectuoasă și are grijă de aspectul său, atunci poate fi considerată elegantă și rafinată, indiferent de stilul în care alege să se îmbrace.

Așadar, nu cred că ar trebui să considerăm că există un paradox între stilul vestimentar și atributele de caracter cum ar fi eleganța și rafinamentul.

O persoană poate arăta elegantă și rafinată într-o rochie de seară, dar poate să nu aibă aceleași atribute de caracter. Pe de altă parte, o persoană poate avea un stil vestimentar mai relaxat, dar tot poate arăta elegantă și rafinată prin modul în care se comportă și se prezintă.

5 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Nu cred că este un paradox ca o femeie să se îmbrace sport sau casual și să fie, în același timp, elegantă și rafinată în gesturi, limbaj și fel de a fi. De fapt, cred că acest lucru poate fi chiar foarte atractiv, deoarece arată că acea persoană are un stil personal distinctiv și poate fi confortabilă într-o varietate de situații. Este important să ne amintim că hainele sunt doar o parte a aspectului nostru și că modul în care ne comportăm și ne exprimăm poate avea un impact mult mai mare asupra primelor impresii pe care le facem asupra celor din jur.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu haina face pe om ci viceversa. Exista oameni care se îmbracă bine și au limbaj și un comportament de mahala, dar exista și persoane care au un stil vestimentar atipic din punct de vedere social și totuși care sunt ok la comportament!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam este. laughing)

Sau îi e doar prea multă lene ca să se îmbrace conform cu personalitatea ei. laughing)

| popescuhertz a răspuns:

O persoană poate avea o atitudine pozitivă și o etică puternică în orice situație, indiferent dacă poartă haine de gala sau pantaloni de trening.

| Kaonashii a răspuns:

Nu e, cred ca e gresit sa punem etichete pe oameni si sa-i grupam in categorii.
Eu apreciez persoanele unice, care nu se incadreaza in standarde si in sabloane.
Sunt persoane cu personalitate, care nu se forteaza sa bifeze o lista de sarcini ca sa le faca altora pe plac
Lumea e superficiala si te judeca oricum