| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care poarta aparat dentar? fetele in specialhappy

Răspuns Câştigător
kratos
| kratos a răspuns:

Ca au grija de sanatatea lor si de felul in care arata.

30 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ca au probleme cu dantura si vor sa o repare. Nu e cazul sa discriminam pe aceste persoane. Din contra, trebuiesc felicitate pentru ca se ingrijesc.

| Puiutz a răspuns:

Daca ar crede toti baietii ca si kratos ce bine ar fi straight face.
Unii asa urat isi bat joc de fetele care au aparat dentar de parca ele sunt vinovate.
Nu vad nimic rau daca cineva are aparat, inseamna ca va avea un zambet si mai frumos dupahappy.

| Puiutz a răspuns:

TraficantaDeSentimenteRoz nu vorbi asastraight face, cu "chestia aia" crede`ma ca nici lor nu le pica bine dar nu au ce face! Macar dupa aceea vor avea un zambet frumos!
Bucura`te ca tu nu ai nevoiewinking.

mira
| mira a răspuns:

O parere foarte buna.Nu sunt neglijente fata de propria dantura si infatisare.Dovedesc respect fata de sine si fata de ceilalti.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Buna!
Si eu am avut aparat dentar[si sus si joc:d], acum cativa ani si nu-l purtam la scoala ca imi era rusine de colegi...si nici nu puteam sa vorbesc prea bine.Il purtam numai acasa si dp 1 an si ceva am renuntat la el.Parca acum imi pare rau, nu am dintii chiar asa cum vroiam.sad

| Kqzu97 a răspuns:

Eu am si mie imi place cum arata fetele cu aparat! Nu este un lucru"chick(sic)" ci e doar pentru. sanatate pentru. a-ti indrepta dintii deci nu ai cum sa ai o parere

| VladyCristian a răspuns:

Fetele cu aparat dentar = fete dragute care au grija de sanatatea si dantura lor; fete care vor avea o dantura perfecta in viitor.

daca poti aparat dentar nu trebuie sa te simti prost pentru acest lucru. e un lucru bun in a purta aparat dentar happy
cunosc o fata care poarta aparat dentar... e foooarte draguta :X happy

| Bubble a răspuns:

WTF?
Am aparat jos. sus nu am nevoie! si in prima faza imi parea raulaughing ca vroiam si sus:X! e la moda:X! se poartaday dreaming si e si mai frum.
WTF? cum sa nu se uite baietii l fete cu aparat dentar?
Eu ma laud cu ellaughing[ am 16 ani.]Cand voi fi tanara voi avea un zambet. Pe mine nici un baiat nu m-a dat mai departe ca aveam aparat. S-a dat la mine cineva care stia ca port aparat.ca il aratasem!
Traficanta. decat sa ai dintzii in toate partzile mai bine porti aparat.Acum cat e cool:X
Am o colega. a avut ap dentar pana acum 2 zile.Acum are un zambet superlove struck

Iti trebuie curaj sa ce? Doamne.cati ani aveti?

| Bubble a răspuns:

S-o luam altfel. traficanta.
Nu cred ca un baiat i'ar placea una cu dintzi in toate partzile pe langa una cu aparat.happy

| Manele Man a răspuns:

Am o parere buna despre ele...doar au grija de dantura lor, nu?

| ramona09 a răspuns:

@nimeni, pentru Dumnezeu, nu are nicio legatura cat de cuminte esti cu felu in care ti se dezvolta dintii. Asta e ceva ce tine de organismstraight face Documenteaza-te inainte de a-ti da cu presupusul asa numa, ca sa te aflii in treababatting eyelashes

| HappyPills a răspuns:

Am o parere buna despre ele
este foarte bine ca au grija de dantura lor

| MihaLoveYou a răspuns:

Cunosc multe fete cu aparat dentar, prietena mea cea mai buna poarta, iar celorlalti nu le pasa, finca e draguta oricum, tot ce trebuie e sa stii cum sa te porti nu ce ai in gura big grin.

| Giuly_3112 a răspuns:

Heey eu port aparat dentar

| Anonim_5535 a răspuns:

N-am o parere proasta...
Am o parare buna.
Eu sunt baiat, si am purtat,
Sa porti aparat dentar
Inseamna sa ai grija de sanatatea ta...
Decat sa fi cu dinti strambi si nu stiu ce...
Eu am avut dinti drepti cand aveam cinci ani iar la 9 ani mi-a trebuit aparat dentar din cauza bomboanelor...
Dupa ce am scapat de aparatul dentar mi-am spart un dinte cazand jos...
Asa ca mi-a trebuit o jumatate de dintehee hee
Putin amuzanta faza si eu am ras de mine...
Dar e o senzatie naspa cand iti spargi dintele, acum il am intreg :X

| assus a răspuns:

Foarte bine! apreciez aceste persoane! au grija de ele

| Muffins a răspuns:

Mi se par in regula, in principiu sunt de parere ca infatisarea conteaza prea putin insa...cum au spus si ceilalti... au grija de ele si de sanatate, oricum un aparat se tine aprox 2 ani asa ca nu e mare lucru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am purtat big grin
Acum am un zambet frumos, alb, sanatoswinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu port.si am vrut sa vad asa in mare.la inceput n am vrut dar mi am dat seama ca e foarte bine.totul a ramas la fel
multumesc pentru raspunsuri>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu le respect ...eu nu as avea curaj sa port aparat dentar sau ochelari blushing. Pur si simplu nu vreau sa ma sarut cu un tip si sa am chestia aia in gura straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Lavinus daca erau cumintei nu aveau nevoie de aparat tongue.
Eu mi-am spus parereawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este super...am si eu si tuturor le place!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cateva saptamani o sa-mi pun si eu aparat dentar si ma simt ciudat cand ma gandesc ca intru la liceu anul asta si o sa-si faca lumea parere proasta despre mine din momentul in care deschid gura.
Colegele mele ma inteleg si ma sustin, dar la liceu cine stie de ce fel de persoane o sa daustraight face
Da, sunt obsedata de chestia asta.sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un pret mic pentru sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu...sh eu imi pun aparat peste o sapt.sh sincer. mi'e frica... daca o sa zica prt/colegii ceva? mie nu mi se pare urat. dar nu stiu.sunt in clasa a opta.ma duc la banchet cu aparat x-(. dar oricum stiu ca merita.deci pune-ti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu mi-am pus aparat acum 2 saptamani, sus si nu se vede atat de tae, fiind ceramic, imi voi pune si jos peste cateva luni. si eu voi merge la banchet cu aparat, dat sincer n'am nici o problema cu asta. important e sa se indrepte happy.
si da... ma ingrijoreaza putin parerea viitorilor mei colegi dar... asta e. oricum multa lume are acum si tot mai multa lume vrea sa'si puna. adica la mine in clasa suntem 2 fete cu aparat si am primit o gramada de intrebari despre '' cum e'' '' cat costa'' ''poti manca'' sau alte intrebari de genul acesta. acum vor si alti colegi sa'si puna. deci chiar nu e asa rau pe cat crede lumea. e chiar ok

| camellia a răspuns:

O parere foarte buna. Inseamna ca le pasa de dantura lor.

| jenna1213 a răspuns:

Si eu port, mai am cateva luni si il dau jos. A trecut asa de repede timpul.Nu imi pare rau ca l-am pus fiindca de acum inainte voi avea un zambet subert si o datura sanatoasa(daca ai dintii bine pozitionati riscul de a avea probleme cu ei, gen carii, e mai scazut). La inceput ma cam speria ideea sa am am aparat, ma tem cum voi fi vazuta, dar apoi mi-am dat seama ca este o prostie sa gandesti asa, la ce ma ajuta pe mine ce gandesc ei si ce parere au ei despre mine. E cam dureros dupa ce ti-l pune, adica ai o sesibilittate mare cam 2 saptamana dar trece.Si apoi cand ti-i strange uneori 2 zile si dintii putin sesibili. Dar asta pana ajung in pozitia care trebuie.Acum trebuie sa port 2 elastice ce leaga dintii de sus cu cei de jos si se vede cam naspa(asta pentru a musca corect). In fine.Eu recomand celor ce au dintii strabi sa o faca pentru ca merita.Am 18 ani si cand ma gandesc ca de acum toata viata nu imi voi face griji ca atunci cand voi zambi dintii mei nu vor arata urat din cauza ca sunt in toate partile sunt atat de fericita. Felicitari celor care au luat decizia sa si-l puna fara a se teme de cum vor arata si ca au luat decizia corecta pentru ei si pentru viitorul lor. FELICITARI, sincere felicitari.

| denisa_7775 a răspuns:

Mie nu mis e pare ceva rau ...si eu am purtat aparat mobil dpa aceea de noapre mobil si acum maine urmeaza sa imi pun fix si imi este fff frica.dar raspunsurile voastre m-au mai incurajat.si asa e desi ai aparat dentar imp e sa fi buna la suflet! de mine nu a ras nimeni deocamdata