| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele cu aparat dentar?

Răspuns Câştigător
| andreea7520 a răspuns:

MachoMan @ Eu am aparat dentar şi am mare grijă când mă spăl şi nu-mi rămân niciodată resturi pentru că am mare grijă şi când mănânc, aşa că nu mai abera aşa şi ca să te conving că nu e mare chestie să ai aparat dentar, eu am crezut că în perioada în care o sa am aparat dentar n-o să am parte de nici un sărut, însă am avut parte de mai multe decât credeam, nu mă laud laughing zic asta să te conving şi pe tine că nu e nici o problemăhee hee Nu toate fetele cu aparat sunt nişte ' tocilare proaste ', cum spun uniihee hee

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E foarte bine ca primeaza pentru ele sanatatea. Chiar am avut o discutie alaltaseara despre asta. O colega de facultate a adus subiectul in discutie si toti am fost de aceeasi parere. Nu conteaza parerea celorlalti, conteaza sanatatea ta. Chiar multi baieti spuneau ca si-ar pune aparat dentar daca ar fi mai ieftin.

| asdgfhresry a răspuns:

Mi se par curajoase. Si le respect pentru ca poarta aparat.

| Macho a răspuns:

Eu sunt in italia si majoritatea fetelor(pana in 18 ani) au aparat dentar. Yeak. :-s Intr-o relatie cu alt baiat e hidos dupa parerea mea. raman resturi de mancare printre sarmele alea si dau un aspect aiurea al gurii si al zambetului. Ce parere ati avea despre baietii cu magneti in gura?

| Psycho a răspuns:

Ce parere sa am? laughing bravo lor. c-au avut curaj sa-si puna.si si-au dat seama ca nu e decat pentru binele lor.am purtat si eu aparat dentar 7 ani.si nu regret.desi nu mi s-au indreptat chiar de tot de tot, dar e mult mai bine decat cum eram.imi erau foarte strambi dintii.si bine-nteles ca in cei 7 ani am avut parte de multe rautati si comentarii, dar nu le-am luat in seama.pentru ca stiam ca merita.si ca voi avea dantura frumoasa.nu voi ajunge sa-mi fie rusine sa deschid gura.
@ machoman : de ce yeak? nu raman resturi de mancare, pentru ca te speli pe dinti si speli si aparatul.preferi o fata cu dinti strambi? sau una care a avut curaj sa poarte aparat si sa-si indrepte dantura? porti aparatul cativa ani, dar dupa aceea ai dantura frumoasa toata viata.
nu doar aspectul conteaza la o persoana!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte bine, tin la sanatatea si la aspectul lor. love struck Deci, o parere excelenta, atat despre fete cat si despre baieti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna eu am aparat dentar de 4 luni si ma simt chiar ff bine in primele zile m-au durut groaznik dintii dar chair merita.Acum nu mai am nici o durere. Fetele cu aparat dentar sunt normale nu au nimic diferit.Eu de exp am aparat dentar ceramic.Chiar nu seobserva iar in prima zi la scola 3 colegi au observat aparatul.Intr-adevar costul este mult mai mare dar meritawinking