| Maxx23 a întrebat:

Ce parere aveti despre produse dermatocosmetice? La Roche Posay, Dermedic, Uriage, Nivea, CERAVE?

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nivea este un brand de produse cosmetice, nu de produse dermatocosmetice.
Am o părere bună.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La Roche Posay stiu ca sunt bune din cate am incercat big grin

| Catrice a răspuns:

Mișto.
Baga și Vichy în lista.

| zurick a răspuns:

Păi, depinde, fiecare trebuie să folosească pentru tipul lui de ten, și chiar și atunci nu orice pentru un anumit tip de ten e bun pentru toată lumea cu acel tip de ten.
Depinde și cât de sensibil e tenul tău. Am o prietenă care se împacă foarte bine cu Aven pe când eu am avut doar reacții alergicr la produsele de la acest brand.
La Roche Posay și Cerave sunt foarte bune pentru mine.
La Uriage am folosit doar apa termală deci nu pot spune prea multe, aia era ok, restul nu știu.
De Dermedic nu am auzit măcar, nu știu.
Nivea nu e ok, poate doar apa micelară, dar cremele nu.

| alina2k18 a răspuns:

Folosit produse de la fiecare brand.
Am o parere buna dar vezi ca Nivea nu e brand dermarocosmeticwinking

| Evita01 a răspuns:

Marcile frantuzesti sunt cele mai bune din cate am incercat ( cerave, la roche posay, uriage). Nivea a devenit forte un brand comercializat si nu neaparat de calitate, dar isi face treaba.