| 7Mary7 a întrebat:

Ce parere aveti despre produsele cosmetice de la Elmiplant-Bioten? Sunt bune?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Sunt bune. Folosesc de ceva timp demachiantul verde [care este pentru ten normal/mixt] si chiar e bun. Mama il are pe cel pentru ten uscat [cel rozaliu] si de asemenea e bun. Mama a mai incercat diferite creme tot de la Elmiplant - de ochi, de fata [de zi, de noapte] si chiar sunt bune. Incearca-le.

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Si frumusetea naturala se intretine tot cu ajutorul cosmeticelor. Nimeni nu zice ca trebuie sa te "tencuiesti", sa te fardezi in asa hal sa nu te mai cunoasca nimeni pe strada dar mai mereu e nevoie de o crema care sa te faca sa arati mai bine. De exemplu cu demachiantul nu dai neaparat fardul la o parte ci si impuritatile de pe ten acumulate in timpul zilei. Daca tu preferi frumusetea naturala, inseamna ca iti place o fata care nu pune niciun produs cosmetic pe fata si asta-i cam nasol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am demachiantul Bioten pentru ten normal si mixt. Este genial, miroase autentic a miere.
In rest de la Elmiplant am mai folosit tonicurile si lotiuni cu SPF. Sunt multumita de ele.

| rocket a răspuns:

Sunt bune, am folosit si eu pentru o vreme. Apoi am dat de marca 100% pure cosmetics care m-a scapat de acnee si am ramas cu aceste produse -> https://www.bioki.ro/toate-produsele/brand-100-pure-cosmetics

| AlescandraM a răspuns:

Buna, de Elmiplat sunt foarte multumita, am avut crema hidratanta, iar acum am gelul exfoliant zilnic, si crema anti-imperfectiuni, m-a ajutat foarte multe, bine inteles avea cateva cosuletse care mi-au disparut in 2 zile, iar crema anti-imperfectiunii este buna si ca baza de macheaj. cat despre produsele bioten am avut decat o crema hidratanta si este ok la 12. 13 lei cat am dat pe ea. isi facea bine treaba. Sper ca te-am ajutat, te pup. :* fuditsa?