| SmilePleaseXoXo a întrebat:

Ce pot face ca sa fiu mai cool? Adica comportament, haine, stil, etc. Eu sunt o persoana mai timida deci am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| ArinaWolf a răspuns:

Pai sa incep cu inceputul! In principiu ca sa fi "cool" cea mai buna solutie e sa fi tu insati dar adevarul e ca nu intotdeauna merge bine. Ai putea sa incerci sa fi mai comunicativa, sa mai "incalci" 2-3 reguli adica sa nu fi ca un "animalut" care face tot ce ii cer altii.
Incearca sa faci glume,sa spui bancuri sau sa povestesti lucrurile amuzante care ti s-au intamplat dar niciodata sa nu minti ca sa cresti in ochii altora. Nu fac pe proful dar sa minti spunand povesti inventate este o prostie.
Infatisarea: hhmm, ar trebui sa incerci o coafura ceva mai la moda sau una care sa ti se potriveasca formei fetei.
Infatisarea este importanta! Nu spun sa te vopsesti,sa iti faci eu stiu ce coafura complicata,sa iti pui unghii false si alte lucruri exagerate dar trebuie sa ai grija ca parul,unghiile,pielea eetc sa fie mereu bine ingrijite si placute pentru cei din jur!
Haine: Despre subiectul asta as putea sa iti vorbesc ore in sir! Ar fi foarte multe de spus despre calitatea hainelor,felul in care combini culori, locul de unde le cumperi, felul in care le asortezi cu cateva accesorii(fie ele mai multe sau mai putine), adaptarea hainelor la silueta ta etc.
Adevarul este ca hainele chiar spun cine esti!
Nu sunt superficiala(chiar deloc) dar stiu ca felul in care te imbraci si arati spune multe despre tine! Nu am cum sa iti spun ce ti s-ar potrivi pentru ca nu te cunosc, nu stiu cum arati etc.
Daca vrei iti dau id-ul meu si te ajut cu toate informatiile de care ai nevoie pe tema asta!
Sunt la un liceu de arte si vreau sa urmez o cariera ca designer vestimentar asa ca stiu ce spun!
Sper ca te-am ajutat cit de cit! :* happy

| SmilePleaseXoXo explică (pentru ArinaWolf):

Ok, deci tu chiar sti sa ajuti oamenii!

| ArinaWolf a răspuns (pentru SmilePleaseXoXo):

Merci =^.^=

10 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Termenul "cool" este destul de relativ, pentru a fi considerată o persoană cool şi populară trebuie să ai o anumită atitudine şi comportament.Cel mai bine ar fi să fii tu însăţi, se vor găsi persoane care te vor aprecia pentru cine eşti, nu cred că vrei să faci rost de nişte prieteni falşi.Nu e nimic rău în a fi timidă, nu încerca să te foloseşti de haine sau stil pentru a da o impresie greşită(cred că ştii la ce mă refer). Chiar şi în ziua de azi sunt oameni care apreciază persoanele timide, nu te schimba doar pentru a fi ca majoritatea lumii, acceptă-te aşa cum eşti.winking

| MCRgurl a răspuns:

Frate,ce rost are sa fii cool daca nu mai e stilul tau?

| Oanarry a răspuns:

Be U! Ai auzit de asta? Cu cat esti TU si cu cat esti mai originala cu atat vei fi mai apreciata. Sau faci parte din turma? Iar referitor la haine, poarta ce iti place, poarta ce te face pe tine sa te simti bine, iar asta se va vedea! Daca te imbraci cum iti place increderea de sine iti va scoate in evidenta trasaturile frumoase. Altfel, poti sa te imbraci in niste haine,, la moda" in care nu te vei simti bine, si o sa arati ca un clown.

| Idontknow69 a răspuns:

Pai...iti cumperi haine la moda sau faci mai multe combinatii cu hainele tale cat despre comportament...sa nu ti se urce fitele la cap(nu este bine)
stilul sa fie... fii mereu inventivahappy adica sa combini mai multe culori sau sa te imbraci asortat happy

Fundita?

| ArinaWolf a răspuns:

Te-am adaugat pe mess, da-mi accept

| SmilePleaseXoXo explică (pentru ArinaWolf):

Ti-am dat. Cand vrei sa vorbim?

| ClassyAndSassy a răspuns:

Buna,te voi ajuta eu
Stil
1. Daca esti timida trebuie sa ai grija sa nu iesi in evidenta.
2.Fiind timida poti purta mult negru si grii.
Haine
1. Poarta blugi cu un tricou (sau bluza, ca e frig) cool si niste accesorii de culoare inchisa.
2.Accesoriile se potrivesc la orice personalitate, nu conteaza ca esti timida ( dar ti-as recomanda ceva mai inchis)

| HeyItsDiana a răspuns:

Ia stilul lui Alex Russo :3