| Puky a întrebat:

Ce pot face sa-mi creasca parul? Va rog ajutati-makiss

Răspuns Câştigător
| Pisik a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema. Imi crestea foarte greu parul. In plus mi se rodeau si rapid varfurile. Deci mereu eram cu parul pana la umeri... Insa mi-a recomandat coafeza un tratament cu ulei de ricin si fiola de vitamina A. Chiar functioneaza sa stii. Am parul mai lung big grin
Iti masezi scalpul inainte sa te speli cu ulei de ricin si vitamina A si iti faci masaj aproximativ 5 minute happy Il lasi invelit in prosop vreo ora, doua.cat poti tu big grin O sa vezi ca dea lungul timpului o sa-ti creasca :* Sa iti pui uleiul de fiecare data cand te speli pe par, timp de vreo 3 luni. :*

Sper sa te ajute big grin La mine se vede diferenta :*

9 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Intr-un bol pune 2 sau 3 oua (in functie de lungimea parului tau) cu miere de albine si ulei de ricin ( jumatate de sticluta daca ai parul mediu si o sticluta intreaga daca ai parul lung); amesteca-le si aplica pe par. Tine masca pe par in jur de 40 de minute - o ora dupa care clatesti bine bine.
Uleiul de ricin favorizeaza cresterea parului.
Chiar acum stau in cap cu masca asta big grin.
Am inteles ca si vitamina A, la fel, favorizeaza cresterea parului, dar inca nu am incercat.
:*

| Deea a răspuns:

Pune`ti ulei de masline pe varfuri in fiecare seara

| EUSIATIT a răspuns:

Ulei de ricin e cam 4 ron si are prospectul in el O sa vezi rezultatul

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Tine l mai tot timpul prins intr o coada de cal sau doua coditebig grin! Pt ca asa este ferit de praf si alte chestii! Si ce a zis Boube_PupZz este o idee buna! Succes!

| NoName1234 a răspuns:

Nu prea poti face multe, nu prea stiu in afara de ce a zis Bouble_PupZz.scuze
Oricum succes! kiss

| dyenutza01 a răspuns:

Ai putea incerca un tratament cu un sampon pentru crestere! o sa mearga! in 2 luni iti cresc 2 cm de par, pe care i-ai capata in mai mult timp!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste lei de ricin amestecat cu 1 ou si da-te cu el dupa ce te-ai spalat pe par. Lasa-l aproximativ 5-10 min sa isi faca efectul si dupa clateste-te pe par:*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul creste in general 1 cm pe luna

| Puky explică:

Ms pentru raspunsuri(mi-a crestcut parul pana la genuchi)