| Selena555 a întrebat:

Ce pot folosi pentru a-mi fixa machiajul? Am o trusa de machiaj profesionala (120 colors Fraulein), iar cand o aplic imi "cad" fardurile sau nu se pastreaza prea mult timp. Am vazut pe youtube ca se aplica un fel de fard crema de culoare alba care fixeaza, sau ceva de genul. In orice caz sper ca intelegeti despre ce vorbesc. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| glamqueen a răspuns:

Un primer gasesti si la Sephora, costa in jur de 30 ron!

| AndraNicoleta a răspuns:

Pentru fardul de ochi poti incerca o crema hidratanta inainte, insa trebuie intinsa foarte bine pentru a nu se forma acele "dungulite" enervante.
Pentru fondul de ten se foloseste baza de machiaj. Eu am una de la Maybelline si sunt multumia de ea. O poti folosi si pentru ochi, insa ochii sunt mai sensebili si e bine sa nu-i incarcam cu prea multe chimicale. Din acest motiv este mai recomanadata crema.
Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Nolkyz a răspuns:

Daca vrei ceva mai ieftin, gasesti pe eyeslipsface.com.ro cu 8 lei.
Insa cred ca nu se compara cu cele de la Too Faced sau Urban Decay desi am vazut niste filmulete in care tipele asemanau primerul de la elf cu cel de la Urban Decay.

| Iris19 a răspuns:

Buna! Crema aia de care vorbesti se numeste primer. si ti-l recomand pe cel de la Urban Decay sau de la Too Faced - ambele le gasesti in incinta magazinului Sephora si costa intre 90 - 120 RON.

| Selena555 explică:

Multumesc frumos!