| mary_1284 a întrebat:

Ce pot folosi pentru cresterea unghiilor?
(remedii natursite)

5 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Ai putea să le ţii în zeamă de lămâie 10 minute în fiecare zi. Ce ai mai putea încerca ar fi să baţi uşor cu unghia în masă, să scrii la calculator sau să cânţi la pian(acest lucru stimulează circulaţia sangvină) Şi... încearcă să mănânci sănătos. Succes!

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Ulei de ricin,sa manci lactate(branza,iaut,lapte),oua, sa iei pastilute de calciu, sa nu le mai dai des cu lac

| Karizma a răspuns:

Pai e foarte simplu, le lasi sa creasca, nu le rozi le ingrijesti bine si ar grija sa nu se rupahappy

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pui putin ulei de masline intr-un bol si il incalzesti ori pe aragaz ori la microunde vreo 10 secunde.Cand este putin caldut il opresti si tii unghiile in ulei pana se raceste apoi astepti sa se scurga uleiul si ce ramane il masezi pe cuticule si la radacina unghiei. Poti sa il dai pe coatele sau genunchii aspri si ai sa vezi ce frumos le inmoaie si devin catifelate.Dar ai grija ca dupa ce pui unghiile in ulei de masline sa le dai si printr-un bol cu suc proaspat stors de lamaie ca sa nu se ingalbeneasca.Sau poti face cum am facut eu : storci o lamaie direct in uleiul de masline. Poti folosi uleiul de mai multe ori.In 2 saptamani unghiile mele au aratat super si au crescut devenind mai rezistente.Cu siguranta asa vor fi si a tale kiss!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin happy Se gaseste la plafar. Il iei si iti masezi unghiile la baza si pe toata lungimea lor, cate 10-15 minute de 3 ori pe zi.